Chłopiec podszedł do mężczyzny na ulicy i poprosił go o jedzenie. To spotkanie odmieniło życie obojga

Sergey pracował dla tej samej firmy od najmłodszych lat. Lata ciężkiej pracy opłaciły się: Siergiej awansował na szefa firmy. Ale ten awans nie wpłynął na jego relacje z kolegami. Siergiej pozostał tym samym dobrym człowiekiem, jakim był wcześniej. Z okazji awansu zaprosił nawet swoich kolegów do restauracji, aby to uczcić. Podczas posiłku, Serhii i dwóch jego przyjaciół wyszło na zewnątrz zapalić. Podszedł do niego chłopiec w wieku około 6-7 lat: “Wujku, przepraszam, czy masz coś do jedzenia?” zapytał drżącym i przestraszonym głosem, najwyraźniej oczekując braku reakcji. Serhiy był zdezorientowany. Chłopcy, którzy z nim wyszli, poradzili mu, żeby przestał płakać, ale Siergiejowi łzy napłynęły do oczu. Wziął chłopca za rękę i zaprowadził do lokalu. Serhij posadził chłopca obok siebie i zamówił mu jedzenie:

Dwa gorące placki czekoladowe, frytki i kurczaka na szaszłyku. Kelnerka natychmiast obudziła się jak lew, ponieważ nie obsługują niesfornych. Siergiej obiecał zostawić jej dobry napiwek, a ona poszła odebrać zamówienie. Jakież było zdziwienie Serhija, gdy chłopak wyjął z kieszeni torbę i zaczął wkładać do niej jedzenie. “Jedz spokojnie, kupię ci więcej” – powiedział Serhij. Moja mama i Sasza śpią z zimna. Poprosiłem o jedzenie dla nich. Serhij poczuł się zakłopotany tym, co usłyszał. Wysłał swoich przyjaciół i poszedł z Andriyko (imię chłopca) do supermarketu. Spakowali trzy duże torby, a Serhij pomógł chłopcu zanieść wszystkie zakupy do domu. Dotarli do starego, zniszczonego bloku. Drzwi otworzyła im słodka, ale chorowita dziewczyna w wieku około trzech lat.

25-30. – Andrij, znowu zrobiłeś coś złego? – zapytała rozzłoszczona. – Czego od nas chcesz? – Przyniosłem ci trochę jedzenia – odpowiedział Serhij. Podczas gdy Andrij i ja wnosiliśmy zakupy do kuchni, dziewczyna stała nieruchomo w drzwiach. Nagle zaczęła płakać: “Oddam ci, oddam ci, jak tylko zarobię pieniądze.” “Mamo, zostań w domu z Saszą. Mam umowę z mężczyzną. Będę myła dla niego samochody. Sam mu wszystko zwrócę. Serhii spojrzał pytająco na matkę chłopca. Musiała mu powiedzieć. Matka dwójki dzieci miała na imię Alisa. Prowadziła szczęśliwe życie rodzinne, dopóki jej mąż nie wprowadził do domu nowej dziewczyny i nie oskarżył Alisy i jej dzieci o niewierność. Zgodnie z dokumentami, dom należał tylko do jej męża. Ona i jej dzieci przeprowadzili się do wynajętego domu.

Potem, jak na zawołanie, Sasza, młodsza siostra Andrija, zachorowała, a Alisa musiała wydać wszystkie swoje oszczędności na lekarstwa i leczenie szpitalne. Po swojej opowieści Alisa znów zaczęła płakać, mówiąc, że zwróci każdy grosz. Serhii nie wiedział, jak ją uspokoić. Jedyne, co przyszło mu do głowy, to przytulić płaczącą dziewczynę. Alice była tym zaskoczona, ale zasnęła, czując jego wsparcie. Od tego dnia Serhiy zaczął ich często odwiedzać. Następnego dnia mężczyzna przyniósł im jedzenie, lekarstwa dla Saszy, zabawki i nowe ubrania dla dzieci. Po kilku miesiącach Sergiy zdał sobie sprawę, że bardziej ciągnie go do rozpadającego się schroniska niż do ciepłego, przytulnego mieszkania. Wtedy zebrał siły i oświadczył się Alisie. Ona się zgodziła, a dzieci były bardzo szczęśliwe.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *