Przechowujesz mleko na drzwiach lodówki? To błąd. Sprawdź, dlaczego

Każdy z nas chciałby jak najdłużej cieszyć się świeżością zakupionych produktów. Receptą na jej utrzymanie jest odpowiednie przechowywanie. Sprawa ta jest szczególnie istotna w przypadku mleka. Ekspertka ds. żywności wskazała popularny błąd, który popełnia bardzo wiele osób. Z tego powodu zepsuty nabiał częściej trafia do kosza.

Gdzie w lodówce przechowywać mleko?

Większość ludzi trzyma kartony lub butelki z mlekiem na drzwiach. Mogłoby się wydawać, że jest to miejsce idealne, wręcz do tego stworzone. Mamy do niego łatwy i szybki dostęp, a one same dopasowują się kształtem.

Tessa Clarke, ekspertka ds. żywności na łamach portalu dailymail.co.uk przekonywała jednak, żeby przenieść mleko w inne miejsce. Jej zdaniem, najlepiej przechowywać produkty mleczne w tylnej części lodówki. To właśnie tam temperatura jest najniższa.

Drzwi lodówki znajdują się najdalej od układu chłodzenia, a to powoduje, że mleko szybko się psuje i traci świeżość – wyjaśniła ekspertka.

Czy mleko można zamrozić?

Oczywiście, że tak. Trzeba pamiętać o tym, że nie należy zapełniać całej pojemności butelki. Pod wpływem niskiej temperatury w zamrażarce, produkty mleczne zwiększają swoją objętość.

Co przerażające, według najnowszych danych, co roku w Wielkiej Brytanii, do kanalizacji trafia około 490 milionów litrów mleka. Dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio przechowywać nabiał i cieszyć się nim jak najdłużej, tym samym dbając o naszą planetę oraz własny portfel.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *