Spanie nago w upalne noce – jak wpływa na zdrowie?

Upały potrafią doskwierać także w nocy. Z powodu wysokiej temperatury przewracamy z się z boku na bok, pocimy się, a rano wstajemy zmęczeni. Aby wypocząć, wiele osób decyduje się na spanie nago. Dowiedz się, jakie ma to zalety.

Jak spanie nago wpływa na sen?

W trakcie upałów dodatkowe warstwy odzieży utrzymują podwyższoną temperaturę ciała, co utrudnia spokojny, głęboki sen nocą. Zakłóceniu ulega wówczas faza REM, która ma istotne znaczenie dla regeneracji całego ciała, w tym mózgu. Przez permanentnie zaburzony sen odczuwamy więc zmęczenie, a także spada nasza odporność, pojawiają się dolegliwości różnych organów, choroby wirusowe i bakteryjne.

Jeśli więc chcemy poprawić jakość snu, warto nie tylko obniżyć temperaturę w sypialni (najlepsza to ok. 15-19 st. C), ale także zdecydować się na spanie nago.

Spanie nago a skóra i infekcje intymne

Spanie nago korzystnie wpływa na jakość naszego snu, a ten przyczynia się do poprawy stanu skóry. W trakcie snu wydziela się bowiem melatonina, która jest silnym antyoksydantem. A to oznacza, w dużym skrócie, że skóra wyspanej osoby wolniej się starzeje. Innym korzystnym dla skóry aspektem spania nago jest fakt, że wtedy nie jest niczym uciskana, ocierana, krępowana, swobodnie więc “oddycha” i się regeneruje.

Spanie nago polecane jest również w kontekście infekcji intymnych, zwłaszcza kobietom. Odpowiedni dopływ powietrza do stref intymnych powoduje, że drożdżaki i bakterie nie mają tam “wymarzonych” warunków do namnażania się.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *