Skrzynia pieniędzy i słodyczy zostawiona pod domem dziecka na Podkarpaciu

Pod drzwiami domu dziecka w miejscowości Długie na Podkarpaciu ktoś postawił zagadkową skrzynię. Po wezwaniu policji okazało się, że wypełniona jest pieniędzmi i słodyczami. Co było napisane na załączonej kartce?

Tajemnicza skrzynia pod domem dziecka w Długiem

Przed drzwiami domu dziecka w miejscowości Długie w powiecie sanockim znaleziona została metalowa skrzynia zabezpieczona łańcuchem i kłódką. Na niej znajdowała się informacja o treści: “Proszę się nie bać. Paczka to darowizna. Nic groźnego”. Tajemniczy darczyńca przekazał kod do otwarcia kłódki redakcji portalu Krosno112.pl. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci, potwierdzili, że zawartość skrzyni nie jest niebezpieczna. Wewnątrz znaleźli słodycze i około 100 tys. złotych – potwierdził mł. asp. Arkadiusz Pałys z krośnieńskiej policji w rozmowie z RMF FM.

Kim jest darczyńca?

Tożsamość osoby, która zdecydowała się na taką darowiznę, jest obecnie nieznana. Policja poinformowała, że zmierza sprawdzić, że przekazane pieniądze nie pochodzą z nielegalnego źródła.

Asp. Arkadiusz Pałys przekazał, że wbrew pojawiającym się informacjom, pieniądze nie trafiły do policyjnego depozytu, a zostały przekazane w bezpieczne miejsce. Zgodnie z wolą darczyńcy, pozostają do dyspozycji domu dziecka.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *