Uderzyła niedźwiedzia w pysk. “Myślę, że oboje się przestraszyliśmy”

64-letnia kobieta stanęła w obronie swojego psa, którego gonił niedźwiedź. Pod wpływem adrenaliny uderzyła drapieżnika w pysk. Z kłutymi ranami została przewieziona do szpitala.

USA. Niedźwiedź gonił psa

Do zdarzenia doszło w piątek, 30 czerwca. Jak podaje serwis tvn24.pl, 64-letnia Lynn Kelly z Porter w stanie Maine była w swoim ogrodzie i nagle usłyszała szczekanie swojego psa, który powędrował w stronę lasu.

– Pobiegłam za nim i ciągle go wołałam. W końcu przybiegł z powrotem. Tuż za nim biegł niedźwiedź – relacjnowała 64-latka w rozmowie ze stacją telewizyjną WMUR.

Jak dodała, niedźwiedź spojrzał na nią, a ona na niego. – Myślę, że oboje się wtedy przestraszyliśmy – podkreśliła.

64-latka uderzyła w pysk niedźwiedzia

Lynn Kelly pod wpływem adrenaliny uderzyła niedźwiedzia w pysk. Zwierzę ugryzło ją w prawą rękę zostawiając na niej rany kłute, a następnie zbiegło do lasu. Kobieta wezwała pogotowie, które przewiozło ją do szpitala. Opuściła już placówkę, a jej psu nic się nie stało. Departament Rybołówstwa Śródlądowego i Dzikiej Przyrody po tym zdarzeniu zwrócił się do mieszkańców Maine, by zachowali ostrożność, a właścicielom czworonogów poradził, by wyprowadzali je na krótkiej smyczy i “nie wchodzili między psy a niedźwiedzie”.

Szacuje się, że w tym stanie żyje 24-36 tysięcy czarnych niedźwiedzi.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *