Hobby horsing – nietypowa zabawa i dyscyplina sportowa. Na czym polega?

Hobby horsing jest dość oryginalną aktywnością, która zyskuje coraz większą popularność wśród dzieci. Niektórzy twierdzą również, że jest dyscypliną sportową. Na czym dokładnie polega i skąd pochodzi?

Hobby horsing – co to jest?

Hobby horsing to nietypowa aktywność, które polega na symulowaniu jazdy konnej. Prawdziwego konia zastępuje swego rodzaju kukiełka złożona z kija i, najczęściej, pluszowej głowy. Zabawka ta nazywana jest również konikiem hobbystycznym. Sama aktywność łączy elementy gimnastyki, tańca i oczywiście jazdy konnej, a zawodnicy rywalizują w różnych dyscyplinach, takich jak skoki przez przeszkody czy wyścigi.

Skąd pochodzi hobby horsing?

Ta nietypowa aktywność pochodzi z Finlandii i jest dość powszechna również w pozostałych skandynawskich krajach. W ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, również w Poislce. Powstała najprawdopodobniej w 2011 r.

Hobby horsing dyscypliną sportową?

Hobby horsing powoli staje się dyscypliną sportową. Zawody obejmują konkurencje, takie jak skoki przez przeszkody, ujeżdżanie czy western. Choć może to wyglądać jak kolejna modna zabawa dla dzieci, przez samych uczestników jest często traktowana poważnie – wymaga od nich bowiem sprawności fizycznej, koordynacji ruchów, a co za tym idzie, częstych treningów. Oficjalnie przez organizacje międzynarodowe aktywność ta nie jest jeszcze uznawana za dyscyplinę sportową. Jednak w krajach skandynawskich podchodzi się do sprawy coraz poważniej. Odbywają się tam największe międzynarodowe zawody w Hobby Horse.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *