Znak zodiaku Rak – jakie są jego cechy i co go wyróżnia? Charakterystyka Raka

Rak to czwarty w kolejności znak zodiaku, który podporządkowany jest żywiołowi wody. Osoby spod tego znaku są wrażliwe, szybko się przywiązują i nie cierpią samotności. Co jeszcze warto wiedzieć o tym znaku zodiaku? Jaka jest kobieta Rak, a jaki mężczyzna Rak?

Znak Rak należy do wodnych znaków, a główne cechy, które go wyróżniają, to niezwykła empatia i wrażliwość. Wrodzona intuicja pomaga mu niemalże czytać w myślach ludzi i zgadywać, jakie są ich potrzeby i marzenia. Rak to znak zodiaku, u którego dominują zdecydowanie i szlachetność. Odpowiedzialnie podchodzą do swoich obowiązków i poważnie traktują obietnice złożone innym, są zawsze chętne do pomocy i nie oczekują niczego w zamian. Jeśli miały trudne dzieciństwo, mogą wykorzystywać innych ludzi do osiągnięcia własnych celów, przy czym starają się nikogo nie ranić. Jaka jest pełna charakterystyka tego znaku zodiaku? Jakie cechy ma kobieta Rak, a jakie mężczyzna Rak oraz jakie inne znaki zodiaku Rak przyciągnie do siebie najbardziej?

Rak – znak zodiaku – charakterystyka

Najbardziej emocjonalny i wrażliwy znak zodiaku to właśnie Rak. Żaden inny zodiak nie ma aż tak rozwiniętej cechy współodczuwania z innymi ludźmi. Chociaż chętnie wysłuchuje problemów innych i pomaga im szukać rozwiązań, sam nie jest zbyt chętny do dzielenia się swoimi emocjami i doświadczeniami. Jest bardzo wyrozumiały, ale zamknięty w sobie. Ma problem z okazywaniem uczuć i już od dziecka jest bardzo skryty, przy czym nie ma trudności z nawiązywaniem kontaktów. Jest dobrym psychologiem, który rozumie naturę człowieka, i potrafi usprawiedliwić każdy zły czyn, szukając jego przyczyny. Uzewnętrznia się tylko przy bardzo bliskich osobach, jest przywiązany do rodziny, w szczególności do matki. Rak lubi przejmować inicjatywę, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Jako kierownik jest bardzo wymagający, przestrzega wszystkich zasad i rzadko idzie na ustępstwa, szczególnie jeśli ktoś miałby być przez nie niesprawiedliwie potraktowany. Jako pracownik świetnie radzi sobie z zadaniami samodzielnie, ale potrafi też pracować w grupie. W relacjach z innymi ludźmi bardzo ceni sobie stabilność i spokój, jeśli się z kimś wiąże, zawsze zakłada, że jest to związek na stałe.
Zodiak Rak cechuje się także zdolnościami analitycznymi, które nie przeszkadzają mu być sentymentalnym i czasami dziecinnie naiwnym. Znajdując się w nowej sytuacji, osoby spod tego znaku często przejawiają dwie skrajne postawy – są jednocześnie ciekawe, ale też ostrożne i nieufne. Dzięki temu zapewniają sobie wewnętrzny spokój, pozwalający im łatwiej pogodzić się z porażką i przykrościami, które mogą spotkać ich w nieznanym otoczeniu.

Mężczyzna Rak i kobieta Rak – cechy charakteru

  • Mężczyzna Rak potrafi logicznie myśleć, jednak jego emocjonalność i kierowanie się uczuciami często wpływa na jego postrzeganie świata oraz podejmowanie decyzji. Ze względu na zdolność szybkiego rozwiązywania problemów często zajmuje stanowiska kierownicze i jest lubiany przez ludzi, którzy dla niego pracują. Zawsze dąży do osiągnięcia jak najlepszych wyników i bogactwa, w rezultacie czego może sprawiać wrażenie skąpego, choć wynika to bardziej z jego praktyczności. Oszczędza pieniądze, aby czuć się pewnie i bezpiecznie w każdej sytuacji. Mężczyzna Rak w związku bywa konfliktowy i łatwo się obraża.
  • Kobieta Rak jest przede wszystkim opiekuńcza. Jeśli nie ma własnych dzieci, swoją opieką obejmuje przyjaciół, a często nawet nieznajomych. Jest romantyczna i intymna strona związku ma dla niej ogromne znaczenie, a kiedy ktoś ją zdradzi lub okłamie, długo żywi urazę. Bardzo emocjonalnie reaguje na wszystkie niepowodzenia. Dla swoich bliskich bywa wymagająca, ale nie potrafi wyobrazić sobie życia bez nich i ciężko znosi samotność. Kocha zwierzęta i bierze czynny udział w działaniach na ich rzecz.

Idealny partner dla Raka – Skorpion, Byk, a może żaden z nich?

Rak w miłości intuicyjnie dobiera sobie dobrych dla siebie partnerów. Szybko nawiązuje bliższe relacje i pragnie intymności oraz czułości. Rak i Skorpion to idealna para dobierająca się na zasadzie przyciągania się przeciwieństw. Rak hamuje nieco żywiołowy temperament skorpiona, z kolei skorpion pozytywnie wpływa na pewność siebie Raka i zachęca go do podejmowania nowych działań. Ten znak może stworzyć także dobre związki z pannami i bykami. Zodiakalny Rak w łóżku jest namiętny, lubi seks i nie boi się eksperymentować, jeśli ma pewność, że partner odwzajemnia jego uczucia. Jeśli zaś w związku nie czuje się akceptowany, nie ma większych zahamowań przed zdradą, ale rzadko chce się rozwodzić. Zdrada bywa dla niego odskocznią od złych emocji i agresji, ale nigdy nie traktuje jej poważnie. Paradoksalnie, sam Rak nigdy nie wybacza zdrady.
Idealny partner dla Raka to taki, który potrafi odwzajemnić jego miłość i zaakceptować jego nadwrażliwość i obrażalstwo. Najlepiej rozumieją się ze sobą dwa Raki, które są w stanie stworzyć razem trwałą relację. Rozumieją się bez słów, znają swoje lęki i wiedzą, że mogą sobie nawzajem zaufać. Rak z Rakiem to jeden z niewielu przykładów tych samych znaków zodiaku, które potrafią tak zgodnie ze sobą żyć.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *