Sanah zachwyca nowym teledyskiem. Inspirowała się Ewą Demarczyk

Sanah w 2019 roku szturmem podbiła polski show-biznes. Od tego czasu regularnie serwuje nam prawdziwą muzyczną ucztę. Tym razem swoich fanów zaskoczyła nową kompozycją wiersza “Pocałunki” Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Co ciekawe, artystce na planie teledysku towarzyszyli harleyowcy.

Sanah – kariera

Sanah, a właściwie Zuzanna Irena Grabowska, to piosenkarka, skrzypaczka, autorka tekstów i kompozytorka. W polskim show-biznesie pojawiła się w 2019 roku, kiedy nagrała wokal i wystąpiła w teledysku do piosenki “Rich in Love” Matta Duska. Po początkowym sukcesie młoda wokalistka nie osiadła na laurach i w tym samym roku wydała singiel “Idź”. Jednak największą popularność uzyskała dzięki albumowi “Królowa dram”, który już w pierwszym tygodniu po premierze podbił listę sprzedaży OLiS.

Sanah jest autorką między innymi takich hitów jak: “No sory”, “Invisible Dress”, czy “Oto cała ja”. Duży sukces osiągnęły także jej single wydane z wybitnymi artystami polskiej sceny muzycznej, między innymi z Vito Bambino, Igorem Herbutem i Dawidem Podsiadło.

Wokalny kunszt Sanah potwierdzają także liczne nagrody. Artystka w 2021 otrzymała Fryderyka w kategorii “Album roku pop”, rok później nominowano ją do Bestsellerów Empiku, a zwycięstwo w kategorii “Muzyka pop/rock” zapewniła jej płyta “Irenka”. W 2023 została natomiast artystką roku. Jak widać, na Sanah w ostatnich latach spadł deszcz prestiżowych nagród.

Sanah zachwyca w nowym utworze “Pocałunki”

Z upływem lat można dostrzec zamiłowanie Sanah do poezji śpiewanej. Artystka skomponowała muzykę do wierszy swoich ulubionych autorów, wyróżnieni zostali: Adam Asnyk, Krzysztof Kamil Baczyński, Julian Tuwim, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki i Wisława Szymborska. Album “sanah śpiewa Poezyje” zdobył tak duże uznanie wśród słuchaczy, że młoda wokalistka wyprzedała cały Stadion Narodowy.

Sanah postanowiła sprawić fanom niemałą niespodziankę. Chcąc umilić im czas oczekiwania na koncerty stadionowe (w tym roku wystąpi na Stadionie Śląskim, w Gdańsku i na PGE Narodowym), artystka podzieliła się nową kompozycją. Do grona wyróżnionych przez Sanah polskich poetów dołączyła Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Artystka przedstawiła swoją interpretację wiersza “Pocałunki”.

“Pocałunki” to wzruszający tekst o miłości, który w połączeniu z muzyką country porusza od pierwszej melodii. W teledysku artystce towarzyszą harleyowcy. Sanah postawiła także na oryginalną stylizację – krótkie spodenki połączyła z białym topem. Całość zestawiła z różowym kapeluszem i koronkowymi rękawiczkami.

Artystka przy tworzeniu swoich kompozycji bardzo często inspiruje się innymi wybitnymi wokalistami, tak było i w tym przypadku.

Zainspirowałam się interpretacją tego pięknego tekstu w wykonaniu Ewy Demarczyk. Bardzo chciałam napisać do niego własną melodię i tak oto powstały moje “Pocałunki” – napisała Sanah pod teledyskiem do utworu.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *