Ogromny sukces 19-latki. Maciej Kawecki: “Mamy w Polsce jedną z najlepszych uczennic na świecie!”

19-letnia Oliwia Raniszewska zyskała międzynarodową popularność w świecie nauki. 19-latka znalazła się na łamach magazynu “The Economic Times”. O wyróżnieniu poinformował m.in. dr Maciej Kawecki.

Oliwia Raniszewska – wybitna uczennica

Oliwia Raniszewska może poszczycić się wyjątkowymi osiągnięciami. W październiku tego roku rozpocznie studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, a już znalazła się na liście 50 najlepszych uczniów/studentów na świecie. Jak poinformował popularyzator nauki dr Maciej Kawecki, 19-latka przyczyniła się do rozwoju Skin Preventer, czyli inteligentnego narzędzia wspomagającego diagnostykę zmian skórnych.

– To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień tego typu na świecie, o którym w tym roku pisze nawet “The Economic Times”. Jednocześnie Oliwia organizuje właśnie akcję społeczną z wolontariuszami w Gdańsku, w trakcie której będą promować profilaktykę kontroli zmian skórnych oraz zasady zdrowego korzystania ze słońca. I odpowiadając od razu na pytania. Oliwia nie zdecydowała się opuścić Polski. Zostaje w kraju, rozpoczynając od października studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Oliwia gratuluję Ci tego wszystkiego. Skromna. Pełna energii i konsekwencji dziewczyna – czytamy we wpisie dr Kaweckiego.

Oliwia Raniszewska z wyjątkowym wyróżnieniem

Wyróżnienie, jakie otrzymała Oliwia, jest jednym z najbardziej prestiżowych na świecie.

– Mamy w Polsce jedną z najlepszych uczennic na świecie! Takie newsy lubimy najbardziej. Miło nam poinformować, że Oliwia Raniszewska z Torunia w wieku 19 lat jako jedyna Polka i jedna z zaledwie kilku osób z Europy znalazła się na liście 50 najlepszych uczniów/studentów na świecie. Uzyskała wyróżnienie TOP 50 Global Students Prize w szczególności za jej ogromny wkład w rozwój Skin Preventer – informował dr Kawecki.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *