15-latek na hulajnodze elektrycznej potrącił 85-latkę. Kobieta zmarła w szpitalu

15-letni chłopiec jadący na hulajnodze elektrycznej potrącił 85-letnią kobietę. Lekarze przez kilkanaście dni walczyli o jej życie. Niestety, seniorki nie udało się uratować. Nastolatek odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Iława. 15-latek na hulajnodze potrącił kobietę

Pod koniec czerwca doszło do tragicznego wypadku przy ul. 1 Maja w Iławie. 15-letni chłopiec jadący hulajnogą elektryczną nie ustąpił pierwszeństwa 85-letniej pieszej. Seniorka została potrącona na oczach córki. Poszkodowaną zabrano do szpitala, miała poważne obrażenia głowy. Lekarze walczyli o jej życie.

Niestety po kilkunastu dniach od wypadku, kobieta zmarła. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że chłopiec jechał hulajnogą bardzo szybko. Teraz o dalszym losie 15-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Jak czytamy na stronie se.pl, chłopiec może spędzić w zakładzie resocjalizacyjnym nawet kilka lat. W czwartek, 20 lipca odbył się pogrzeb 85-latki. Pożegnało ją wielu znajomych i bliskich.

Kto może jeździć hulajnogą elektryczną?

Policja przypomina, że do kierowania hulajnogą elektryczną przez osoby w wieku od 10 lat do 18 lat wymagane jest posiadanie tych samych uprawnień, co w przypadku kierowania rowerem (karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T). Osoby pełnoletnie nie muszą posiadać takiego dokumentu.

Pamiętajmy, że dzieci do 10. roku życia mogą korzystać z elektrycznych hulajnóg tylko w strefie zamieszkania, pod opieką osoby dorosłej.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *