Organizatorka ślubów wskazuje, czego nie robić na weselu. Te dwie atrakcje są synonimem kiczu

Planując ślub i wesele zakochani pragną zrobić wszystko, by uczynić ten dzień naprawdę wyjątkowym. Decydują się więc na atrakcje, dzięki którym urozmaicą ceremonię. Jak się okazuje, niektóre z popularnych wcześniej rozrywek dziś są synonimem kiczu.

Porady organizatorki ślubów

Ślub to wyjątkowy dzień w życiu pary młodej. Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia wymaga od zakochanych dużego zaangażowania. Niektórzy decydują się na skorzystanie z usług organizatora ślubów. Jego zadaniem jest zaplanowanie ślubu i wesela tak, by spełnić wszystkie potrzeby swoich klientów.

Plusem zaangażowania wedding plannera jest także fakt, że doskonale wie co jest modne, a co odeszło już do tzw. lamusa. Jakie urozmaicenia ślubne są obecnie uznawane za synonim kiczu? Tą wiedzą podzieliła się w sieci organizatorka ślubów Kasia, która prowadzi popularne konto na Instagramie @slubnynieporadnik.

Czego nie robić na weselu?

Wedding plannerka podkreśliła, że wybór atrakcji weselnych zależy od upodobań danej pary, jednak nie powinny one wpływać negatywnie na otaczające środowisko, w tym np. życie i zdrowie zwierząt. Zdaniem ekspertki szkodliwym i niestosownym pomysłem jest wypuszczanie gołębi przed kościołem.

– Czy wesele jest cyrkiem? Chyba nie. Czy zwierzę powinno być atrakcją weselną? Nie. Uważam, że wykorzystywanie zwierząt ku uciesze gawiedzi jest niedopuszczalne – tłumaczyła. – Te śliczne białe gołąbki, które są wypuszczane przed kościołem to zwykle pawiki, a więc nieloty. Po wypuszczeniu utkną na dachu kościoła lub na drzewie i tam umrą z głodu – dodała.

Wedding plannerka odradza też pomysł z organizowaniem pokazu fajerwerków. – Wiem, że one robią ogromne wrażenie i dzięki nim całe miasto i trzy wsie będą wiedziały, że macie wesele, ale pomyślcie, jakie to niesie konsekwencje dla zwierząt dzikich i domowych. Zwierzęta odczuwają taki hałas trzy, a nawet cztery razy bardziej – wytłumaczyła.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *