Młode małżeństwo bardzo chciało mieć dzieci, ale zupełnie się nie spodziewali, że od razu zostaną rodzicami pięciorga maluchów

Marta i Patryk poznali się jeszcze w szkole, zakochali się w sobie i był to ten rzadki przypadek, kiedy pierwsza młodzieńcza miłość przerodziła się w dojrzałe uczucie, nie tracąc przy tym nic ze swojej namiętności.

Po szkole poszli razem na ten sam uniwersytet, ale na różne kierunki i od razu ze sobą zamieszkali. Na trzecim roku Patryk poprosił Martę o rękę, a ona nie miała żadnych wątpliwości, odpowiedziała: „Tak! Z tobą mogę być do końca świata, a nawet dłużej.”

Latem zorganizowali huczne wesele. Wszystko układało się dobrze, oboje studiowali, Patryk znalazł pracę i przeniósł się na studia zaoczne. Tak niepostrzeżenie minęło 5 lat studiów i 8 lat ich znajomości. Młodzi małżonkowie poważnie myśleli już o dzieciach, ale nic z tego nie wychodziło.

Po roku nieudanych prób postanowili zwrócić się do lekarzy. W ciągu kilku miesięcy Patryk i Marta przeszli pełną diagnostykę, ale, ku ich zaskoczeniu, nie stwierdzono żadnych szczególnych problemów. Zalecono więc im przyjmowanie leków wspomagających, witamin, sesje u psychologa, ale to nie pomogło .

Tak minęło 5 lat nieudanych prób zajścia w ciążę. Większość ich znajomych miała już dzieci, niektóre szły nawet do pierwszej klasy, a Marta była coraz bardziej smutna, że ​​nie może dać Patrykowi potomka. Tak bardzo chciała być matką, marzyła, że ich mieszkanie będzie wypełniał dziecięcy śmiech. Chcieli mieć co najmniej troje dzieci, dwóch synów i córkę.

Po latach nieudanych prób lekarze zasugerowali im, żeby rozważyli zapłodnienie in vitro, które mogło być ich ostatnią szansą. Po rozmowie z lekarzem Marta i Patryk postanowili omówić jeszcze wszystko w domu, ale decyzja była oczywista – trzeba spróbować.

Żeby nie tracić czasu, przygotowania rozpoczęły się już w kolejnym tygodniu. Cały proces trwał dość długo, ale wreszcie ten dzień nadszedł, teraz trzeba było tylko poczekać, to była najtrudniejsza część. Po kilku tygodniach Marta zdała sobie sprawę, że coś jest z nią nie tak i to nie był efekt uboczny leków. Szybko zrobiła test i zdarzył się cud, wynik był pozytywny. Nie mogła w to uwierzyć, zrobiła jeszcze dwa testy i wszystkie potwierdziły – tak, jest w ciąży.

Kiedy wieczorem Patryk przyszedł do domu, nie była w stanie dochować tajemnicy do kolacji i od razu rzuciła mu się na szyję, krzycząc: „Jestem w ciąży! Będziemy mieli dziecko!”. Rozpierało ją szczęście.

Ale to nie były wszystkie niespodzianki. Podczas pierwszego badania USG dowiedzieli się, że nie będą po prostu rodzicami, tylko rodzicami naprawdę dużej rodziny. Badanie wykazało, że Marta nosi pod sercem aż 5 dzieci. Były i łzy, i radość, nie mogli zapanować nad emocjami ani uwierzyć w swoje szczęście.

Całą ciążę spędzili w szpitalu, ale wszystkie dzieci urodziły się zdrowe – 4 synów i córka. Marta i Patryk nareszcie doczekali się swoich upragnionych dzieci, można nawet powiedzieć, że z bonusem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *