Kuba Wojewódzki skończył 60 lat. Zobacz życzenia od gwiazd

Kuba Wojewódzki od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Zapracował sobie nawet na tytuł “Króla TVN-u”, dzięki talk-show, które zbudował swoim nazwiskiem. Dziennikarz 2 sierpnia skończył 60 lat. Przypominamy przebieg jego medialnej kariery. Zobacz życzenia od gwiazd.

Kuba Wojewódzki – początki kariery

Kuba Wojewódzki urodził się 2 sierpnia 1963 roku w Koszalinie. Uczęszczał do XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. Dziennikarstwo studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Jako student dorabiał, pracując jako konserwator terenów zielonych na Cmentarzu Powązkowskim.

W 1987 roku został redaktorem “Magazynu Muzycznego”. Początki kariery zawodowej w show-biznesie wiązały się głównie z muzyką. W 1990 roku objął stanowisko dyrektora artystycznego firmy fonograficznej Arston. Odpowiadał w niej za wydanie m.in. płyt takich zespołów jak Kult, Farben Lehre czy T.Love. W latach 1993–1999 był redaktorem naczelnym magazynu “Brum”. W telewizji zadebiutował w programie “Rockandroller”. Następnie pojawił się w programie “Halo-Gramy”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kuba Wojewódzki (@kuba_wojewodzki_official)

W 2018 roku dziennikarz wydał książkę “Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia”, z której dowiadujemy się o nieznanych szczegółach z jego życia.

Kuba Wojewódzki – kariera radiowca

Kuba Wojewódzki przez lata rozwijał swoją karierę w radiu. W latach 2003–2007 razem z Michałem Figurskim prowadził “Antylistę” w Antyradiu. W kolejnych latach występował w programie “Poranny WF” na antenie radia Eska Rock. W 2012 i 2013 roku w tej samej stacji prowadził “Zwolnienie z WF-u”.

Rok później podjął pracę w Rock Radiu, w którym współprowadził audycję “Książę i żebrak” do 2016 roku. Od 2019 roku wspólnie z Piotrem Kędzierskim prowadzi program “Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski” w Newonce.radio.

Kuba Wojewódzki – talk show

Największym sukcesem dziennikarza jest bez wątpienia jego autorski talk-show “Kuba Wojewódzki”.

Do tej pory gwiazdor ma za sobą 38 sezonów serii i około 600 odcinków. Dwa lata temu ogłosił koniec swojego programu. Wkrótce okazało się, że był to pomysł na promocję nadchodzącego sezonu talk show.

Kuba Wojewódzki – życie prywatne

Kuba Wojewódzki jest młodszym synem prokuratora Bogusława Wojewódzkiego i jego żony Marii. Ma starszego o dwa lata brata Tomasza.

“Król TVN” niechętnie dzieli się z mediami kulisami życia osobistego. Zdarza się jednak, że podsyca zainteresowanie wokół siebie, publikując liczne zdjęcia z pięknymi kobietami. Jednym z najbardziej medialnych związków dziennikarza był ten Anną Muchą. Wraz z aktorką spotykali się przez 4 lata. Rozstali się w 2007 roku. Na dłużej związał się z o dwadzieścia lat młodszą modelką Renatą Kaczoruk. Para rozstała się w 2018 roku.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *