Nie żyje Paweł Lis. Sportowiec i były reprezentant Polski zmarł w wieku 32 lat

Informację o śmierci Pawła Lisa przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych. 32-letniego sportowca pożegnali między innymi przedstawiciele klubu WTS Polonia Bytom, w którym mężczyzna rozwijał swoją karierę.

Nie żyje Paweł Lis. Miał 32 lata

Jak informują w oświadczeniu przedstawiciele klubu WTS Polonia Bytom, 4 sierpnia zmarł 32-letni bramkarz piłki wodnej i były reprezentant Polski w tej dyscyplinie sportowej Paweł Lis. Okoliczności śmierci mężczyzny nie zostały podane do wiadomości publicznej.

– Słowa nie są w stanie wyrazić rozpaczy po nagłym odejściu Pawła, który pozostanie w naszych sercach zapamiętany jako tytan pracy, fenomenalny bramkarz Polski, jeden z najlepszych w Europie. Rodzinie oraz najbliższym składamy najszczersze kondolencje – czytamy w opublikowanym na Facebooku komunikacie.

Pogrzeb sportowca odbędzie się 9 sierpnia 2023 r. o godz. 11:00 w Kaplicy Cmentarnej Mater Dolorosa położonej w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 71.

Kim był Paweł Lis?

Paweł Lis przez większość lat swojej kariery związany był ze wspomnianym klubem WTS Polonia Bytom. Piłkarz wodny świetnie sprawdzał się na pozycji bramkarza. Reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy i wraz z drużyną zdobywał liczne osiągnięcia na terenie kraju, m.in.:

  • Mistrzostwo Polski w sezonie 2019/2022,
  • Wicemistrzostwo Polski w sezonie: 2022/2023 i 2020/2021,
  • pierwsze miejsce w Pucharze Polski w sezonie 2022 i 2020,
  • drugie miejsce w Pucharze Polski w sezonie 2021.

– Jego talent został dostrzeżony przez niemiecką drużynę SC Wedding Berlin, której barwy reprezentował w latach 2013-2019 – czytamy w pożegnaniu udostępnionym przez WTS Polonia Bytom.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *