Pobrali się, by wziąć Bezpieczny Kredyt 2%. “Taki mamy kraj”. Internauci krytykują ten pomysł

Pewni świeżo upieczeni małżonkowie podzielili się na TikToku nietypowym wyznaniem dotyczącym wagi finansów w relacji. Okazuje się bowiem, że czynnikiem, który w ich przypadku skutecznie przyśpieszył podjęcie decyzji o zawarciu związku małżeńskiego, była chęć skorzystania z programu rządowego i zaciągnięcia kredytu hipotecznego na specjalnych warunkach. Nie wszyscy zareagowali przychylnie na ten pomysł i zarzucili młodej parze kierowanie się wyłącznie materialistycznymi pobudkami. – Smutny taki ślub – komentowali internauci.

Wzięli ślub, by skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2%

Pewna młoda kobieta, udzielająca się na TikToku pod nickiem @nadiishain, ujawniła kulisy ślubu cywilnego, który nie tak dawno wzięła ze swoim partnerem. Świeżo upieczona żona opublikowała w sieci nagranie, w którym z przymrużeniem oka tłumaczy, dlaczego wraz z ukochanym zdecydowali się na wstąpienie w związek małżeński.

– Nie mogliśmy skorzystać z kredytu 2%, bo nie byliśmy małżeństwem, więc wzięliśmy ślub – zaznaczyła w napisach umieszczonych na filmiku z uroczystości. – Taki mamy kraj – dodała.

Wpis dziewczyny nie spotkał się z pozytywnym odbiorem internautów. Znaczna część komentujących nie poparła zachowania młodej pary.

– Smutny taki ślub przez kredyt. (…) A myślałem, że ślub to tylko z miłości, a tu przez kredyt – czytamy na TikToku.

Na zarzuty sugerujące, że finanse były jedynym powodem złożenia małżeńskiej przysięgi, odpowiedziała sama zainteresowana. – Można dwie opcje zawsze połączyć – stwierdziła.

W obronie tiktokerki stanęła inna internautka, która podzieliła się podobnym doświadczeniem. – Ja też brałam cywilny, żeby móc wziąć kredyt na kupno mieszkania i wcale nie był smutny. Dwa lata później wzięliśmy kościelny i zrobiliśmy wesele – wyjaśniła.

@nadiishain Taki mamy kraj 🤷🏻‍♀️ #marriedmybestfriend #love #dc #dlaciebie #fyp #happy #cute #kiss #husbandwife ♬ Dancing in the Sky – Beverly Ann

Bezpieczny Kredyt 2% – przeszkody dla nieformalnych związków

Bezpieczny Kredyt 2% mogą wziąć zarówno single, jak i małżeństwa. Warto jednak pamiętać, że w większości przypadków zaciągnięcie kredytu jako mąż i żona jest łatwiejsze, ponieważ nie każdy singiel posiada odpowiednią zdolność kredytową, by wziąć udział w programie rządowym i sprostać zawartym w nim wytycznym. Z takim problemem mierzyła się właśnie wspomniana tiktokerka @nadiishain.

Pary, które nie sformalizowały swojego związku, nie mogą ubiegać się razem o kredyt 2% na pierwsze lokum. Wyjątkiem jest jedynie sytuacja, w której wychowują wspólne potomstwo. Wątek ten poruszyli również internauci.

– Wystarczyło mieć przynajmniej jedno wspólne dziecko – doradzają na profilu @nadiishain.

– Też rozważaliśmy, ale troszkę dłużej się czeka na dziecko niż ślub – odpowiedziała właścicielka konta.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *