W tym miesiącu rodzą się najinteligentniejsi ludzie. Naukowcy przedstawili badania

Naukowcy z Kanady i Stanów Zjednoczonych przeprowadzili badania, w których przeanalizowali korelacje między miesiącem urodzenia a poziomem inteligencji. Po ocenie rozwoju 1,2 mln dzieci w wieku szkolnym badacze wysnuli konkretny wniosek. Tezę tę potwierdziła także astrolog Merkurja.

Najinteligentniejsi ludzie rodzą się we wrześniu

Na łamach “National Bureau of Economic Research” opublikowano badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Toronto, Uniwersytetu Floryda i Northwestern University w Illinois, którzy po przeanalizowaniu ocen uczniów w wieku od 6 do 15 lat. doszli do wniosku, że osoby urodzone we wrześniu szybciej przyswajały wiedzę i uzyskiwały średnio wyższe wyniki niż pozostałe dzieci, szczególnie te urodzone w sierpniu. Tym tropem naukowcy doszli do wniosku, że mają one znacznie większe szanse na osiągnięcie sukcesu w przyszłości. Zdając lepiej egzaminy i otrzymując lepsze oceny, z łatwością dostają się do dobrych szkół i na wymarzone uczelnie.

Zdaniem naukowców wrześniowe dzieci w porównaniu z rówieśnikami urodzonymi na początku roku są po prostu starsze i lepiej rozwinięte (w amerykańskich szkołach uczniowie z września są w klasie najstarsi), mają więcej czasu na naukę, a także rozwinięcie funkcji poznawczych.

Znaki zodiaku kontra inteligencja

Czy badania mają pokrycie z rzeczywistością? Portal Insider stworzył ranking noblistów na podstawie ich znaków zodiaku. Na pierwszym miejscu z 97 nagrodami uplasowały się Bliźnięta, na miejscu drugim – 93 nagrody Wagi, a na miejscu trzecim – 88 nagród Panny.

O zdanie zapytaliśmy także astrolog Merkurję, która potwierdziła, że wrześniowe Panny i Wagi mają duże szanse na odniesienie sukcesu.

– Do 23 września na niebie króluje znak Panny, który charakteryzowany jest przez ogromną pracowitość, poukładanie, metodyczność, punktualność. Są to wszelkiego rodzaju cechy ludzi zorientowanych na sukces. Najważniejsze jest to, że patronem znaku Panny jest Merkury. Starożytny Bóg odpowiedzialny za komunikację, intelekt, za wiedzę hermetyczną i za sposoby jej przyswajania. To by się pięknie pokrywało, jako, że patron znaku Panny obdarzył swoich podopiecznych tymi cechami – powiedziała astrolog.

A co z wrześniową Wagą? – Jest to znak intelektualny i lotny. To też pokrywa się z badaniami naukowców, że osoby o najwyższym ilorazie inteligencji rodzą się we wrześniu. Ale samo to, że mamy predyspozycje, nie wystarczy. Waga z urodzenia jest intelektualna, ale brakuje jej pracowitości, poukładania, metodyczności i systematyczności. Z mojego punktu widzenia, osoby, które są obdarzone intelektualnie, ale dołożą do tego pracowitość, mają zagwarantowany sukces – dodała.

Astrolog przyznała, że intelektem pochwalić mogą się także inne znaki zodiaku.

– Bliźnięta też są pod patronem Merkurego, a Wodniki mają dużą dozę elastyczności umysłowej. Ale potrzeba do tego wszystkich cech, które Panna ma w sobie. Znam wiele horoskopów ludzi, którzy są urodzeniu w znaku Panny i osiągnęli wielki sukces, a przy tym są skromni. Keanu Reeves to najskromniejszych aktor Hollywood, a jeden z najbardziej utytułowanych – podsumowała.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *