Małżeństwo obowiązuje również po śmierci? “Jestem wierzącą, ale trochę się tego boję”

Wielu katolików zadaje sobie trudne pytania związane z życiem po śmierci. Aktywny na Tiktoku ksiądz Piotr Jarosiewicz chętnie odpowiada na kontrowersyjne pytania wiernych. Duchowny ostatnio wyjaśnił, czy przysięga małżeńska będzie również obowiązywała po śmierci.

Małżeństwo po śmierci

Ksiądz Piotr Jarosiewicz to popularny w mediach społecznościowych duchowny. Kleryk chętnie wypowiada się w sieci na tematy dotyczące wiatry, małżeństwa i zasad obowiązujących w Kościele. Jeden z użytkowników TikToka zapytał księdza, czy po przejściu na tamtą stronę nadal obowiązuje przysięga małżeńska – odpowiedź duchownego zaskoczyła szczerością.

– Pierwsza rzecz: przysięga małżeńska mówi, że “nie opuszczę cię aż do śmierci”, więc w momencie śmierci przysięga przestaje obowiązywać – tłumaczył ks. Piotr Jarosiewicz.

Okazuje się, że zgodnie z Ewangelią św. Łukasza relacje zawarte za życia nie będą miały przełożenia na realia pośmiertne, ponieważ “nasz wektor miłości zmieni kierunek na Boga”.

Jak będzie wyglądało życie w Niebie?

Słowa księdza dla wielu użytkowników TikToka okazały się brutalne, gdyż katolicy liczą na to, że po śmierci spotkają się z ukochanymi, którzy wcześniej odeszli.

– “Trochę strasznie to brzmi. Mam dziecko, żonę i miałbym ich nie znać”, “Jest to straszne. Jestem wierzącą, ale trochę się tego boję. Mam męża, 2 dzieci jest super, a tam to wszystko zniknie”, “Trochę to dziwne”, “Mam nadzieję, że nie spotkam na tamtym świecie byłego męża” – napisali obserwatorzy konta księdza.

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @KlaudiaKarolina ♬ Mary Goes to Jesus – Ron Allen & Chris Bleth & John Debney & Nick Ingman & his Orchestra

Duchowny uspokoił ich, dodając, że choć małżeństwa nie będą obowiązywały w Niebie, zmarli spotkają się z bliskimi.

– Teologia mówi, że tak, będziemy mieli świadomość, kto jest kim w rzeczywistości Nieba. Czy będziemy siebie kojarzyli? Wierzymy, że tak i teologia uczy, że tak – dodał duchowny.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *