Plaże nudystów coraz częściej odwiedzają osoby w strojach kąpielowych. Aktywiści chcą z tym walczyć

Nudyści szczególnie cenią sobie plaże w Katalonii. Amatorzy opalania nago zawsze czuli się tam dobrze i byli mile widziani. Niestety w ostatnim czasie to zaczęło się zmieniać. Na plażach przeznaczonych dla naturystów coraz częściej pojawiają się osoby w kostiumach. Katalońska Federacja Naturystów i Nudystów chce z tym walczyć.

Czy plaże nudystów w Katalonii znikną?

Katalońska Federacja Naturystów i Nudystów zamierza walczyć z napływem “ubranych” plażowiczów. W tym celu aktywiści przesłali pismo do władz regionu z prośbą o spotkanie i rozmowę o – “dyskryminacji, z jaką spotykają się nudyści na plażach”. Organizacja chce poprawić oznakowanie plaż, a także przeprowadzić kampanię społeczną, która będzie nie tylko przybliżała naturyzm, ale przede wszystkim uczyła szacunku do osób, które go praktykują. Niestety władze Katalonii nie odpowiedziały na te postulaty.

Aktywiści podkreślają, że opalanie nago jest w Hiszpanii dozwolone. Mimo że można się rozebrać na każdej z plaż, to ludzie wolą to robić w miejscach, które tradycyjnie przeznaczone były dla nudystów. “Nie chcemy przeszkadzać innym” – tłumaczą nudyści.

Plaże nudystów. Dlaczego są odwiedzane przez turystów, którzy nie są nudystami?

– Wcześniej ludzie przybywali na plażę nudystów i wychodzili z niej lub się rozbierali. Teraz zostają i mają na sobie kostiumy kąpielowe. Ale nie zdają sobie sprawy, że jeśli jest ich dużo, w końcu sprawiają, że czujemy się niekomfortowo. To brak szacunku – powiedziała w rozmowie tłumaczy “Guardianem” 56-letnia Segimon Rovira, która bierze udział w kampanii.

W ocenie aktywistów wzrost liczby ubranych osób na plażach dla nudystów to skutek boomu turystycznego i popularności mediów społecznościowych. Blogerzy i influencerzy często chwalą w swoich postach takie odosobnione, ustronne plaże i zachęcają ludzi, żeby je zobaczyli. Zapominają przy tym o tradycji związanej z nudyzmem.

Naturyści dodają, że obecność ubranych plażowiczów pociąga za sobą szereg nieprzyjemności. Ci ostatni często nie zdają sobie sprawy, gdzie się znajdują i potrafią być bardzo nieprzyjemni, zwłaszcza w stosunku do kobiet-nudystek.

Mimo braku reakcji ze strony władz aktywiści mają nadzieję, że ich kampania przyniesie właściwy efekt.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *