Biała suknia i garnitur na pielgrzymce? Nowożeńcy obrali nietypowy kierunek podróży poślubnej

Uczestnikami jednej z rowerowych pielgrzymek, które 13 sierpnia dotarły na Jasną Górę, byli nowożeńcy z Chojnic. Para wkroczyła do Częstochowy w iście ślubnych stylizacjach: białej sukni oraz garniturze. – To jest nasza podróż poślubna w drodze – zaznaczyli świeżo upieczeni małżonkowie.

Podróż poślubna do Częstochowy, czyli nowożeńcy na pielgrzymce

Dla Alicji i Andrzeja Oleszczuków z Chojnic Jasna Góra jest wyjątkowym miejscem. To właśnie podczas jednej z pielgrzymek rowerowych do świętego miejsca para zdecydowała, że weźmie ślub. Zakochani dotrzymali słowa, a w ramach wdzięczności za uczucie, które ich łączy, postanowili wyruszyć w podróż poślubną do Częstochowy. Gdy wraz z innymi pielgrzymami wkraczali do miasta, mieli na sobie ślubne stylizacje, czym przyciągnęli uwagę przechodniów.

– Chcieliśmy podziękować Matce Bożej, że nas połączyła. To jest nasza podróż poślubna w drodze. Zaręczyliśmy się podczas pielgrzymki rowerowej w ubiegłym roku, a w tym dziękujemy za miłość – zaznaczyli w komunikacie przekazanym przez biuro prasowe Jasnej Góry.

15 sierpnia – pielgrzymki na Jasną Górę

15 sierpnia obchodzone jest bardzo ważne dla katolików święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej gromadzą się tłumy pielgrzymów. Każdego roku na Błoniach Jasnogórskich odprawiana jest wówczas uroczysta msza święta.

Przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek KEP bp Krzysztof Zadarko zwrócił się do przybywających na tegoroczną uroczystość wiernych. – Dziękuję pielgrzymom za ich świadectwo, które jest dzisiaj w Polsce bardzo potrzebne, bo potrzebujemy czegoś pozytywnego, jednoczącego wobec skłócenia i napięcia społecznego. Pielgrzymka wnosi wiarę w to, że możemy być razem i za to dziękowałem, i prosiłem, by ten duch nie zniknął w tych, którzy przyszli na Jasną Górę – zaznaczył duchowny.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *