Marcin Prokop zapowiada autorski cykl. “To była najlepsza rzecz, jaką zrobiłem przez ostatnie 25 lat”

Marcin Prokop przez półtora miesiąca wraz z ekipą podróżował po czterech stanach, kręcąc czwarty sezon “Niezwykłych Stanów Prokopa”. W najnowszym sezonie zaszło sporo zmian. To już nie podróże są najważniejsze, a bohaterowie, z którymi spotykał się dziennikarz. Jakich historii możemy się spodziewać?

Marcin Prokop podróżuje po Stanach

Marcin Prokop ponownie wyruszył w podróż, by pokazać widzom nowe miejsca i historie. Dziennikarz spotkał się z inserującymi postaciami i udowodnił, że choć każda z nich żyje na zupełnie innym poziomie, ma inny zawód czy wykształcenie, ma swój sposób na szczęście.

– Bohaterowie są bardzo różni, są z różnych miejsc, różnych światów. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że pytam ich o formułę na życiowe szczęście. Pytam o to zarówno człowieka, który sprzedał swoją firmę za 800 mln dolarów i pieniądze inwestuje w szukanie formuły na odmłodzenie siebie. Z drugiej strony mamy pastora, który w Los Angeles zajmuje się sprawami osób bezdomnych, odrzuconych przez społeczeństwo i żyjących w jednym z najbogatszych miast Ameryki na ulicy – powiedział Marcin.

Dziennikarz porozmawiał także z Polką, która po latach przebijania się przez gruby mur, osiągnęła międzynarodowy sukces. Dziś robi zdjęcia światowym gwiazdom. Najtrudniejsza jednak rozmowa odbyła się w Teksasie. Marcin spotkał bowiem dwóch emerytowanych strażników więzienia, w którym wykonuje się najwięcej wyroków śmierci.

Jeden z nich w swojej karierze asystował w 90 egzekucjach. Człowiek, który deklaruje się, jako chrześcijanin jednocześnie w jakiś sposób uzasadnia sobie to, że przez całe życie zadawał śmierć innym, którzy dokonali strasznych czynów – powiedział prowadzący Dzień Dobry TVN.

Prawda widziana oczami widza

Marcin dumny ze swojej pracy przyznaje, że w jego reportażach nie chodzi o stawanie po jednej ze stron. Sam nie ocenia ludzi, lecz stara się pokazywać różne punkty widzenia. To do widza należy interpretacja i wyciąganie wniosków.

Staram się przedstawić widzowi argumenty, pomysły, na szczęście, na osiąganie życiowej satysfakcji bez pokazywania palcem, co jest dobre, a co złe. Tych postaci jest kilkadziesiąt. Mogę to powiedzieć z czystym sumieniem. Te historie są szczytem tego, co do tej pory zrobiłem zawodowo. To była najlepsza rzecz, jaką zrobiłem przez ostatnie 25 lat – dodał.

Program będziemy mogli zobaczyć w przyszłym roku w wiosennej ramówce.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *