Taco Hemingway powraca z nowym klipem. Stworzyła go Iga Lis. “Dziękuję Iguś”

Taco Hemingway powraca z solowymi utworami. 17 sierpnia o północy do sieci trafiły 2 nowe piosenki. Jedna z nich ma już swój teledysk, a jego współtwórczynią jest Iga Lis. Ukochana muzyka zdradziła kilka szczegółów dotyczących tego projektu.

Nowy klip Taco Hemingwaya

Taco Hemingway miał dłuższą przerwę w publikacji solowych utworów. Od ostatniego projektu minęły aż trzy lata. Teraz artysta powraca, by znów podbić listy przebojów. W nocy 17 sierpnia do sieci trafiły dwa single: “Gelato” oraz “Makarena Freestyle”, ale na całą płytę “1-800-OŚWIECENIE” musimy poczekać do 22 września.

Równocześnie z podwójną premierą w serwisach streamingowych wystartował też preorder albumu.

Choć większość piosenek wypuszczanych przez Hemingwaya nie ma teledysku, tym razem utwór “Gelato” wzbogacono o wyjątkowy klip. Jego współtwórczynią jest wieloletnia partnerka Taco, Iga Lis. Ukochana muzyka opowiedziała o tej przygodzie w mediach społecznościowych.

Nowy klip Taco Hemingwaya Źródło: mat.pras.

Nowy sukces Igi Lis

Jak czytamy na Instagramie, współtworzenie klipu było inicjatywą samej Igi.

– Odkąd po raz pierwszy usłyszałam Gelato, od razu zamarzyło mi się stworzenie obrazka pod ten utwór. Byłam wtedy na początku pracy nad moim pierwszym dokumentem, który rozgrywa się nad Polskim morzem, i to właśnie w tym świecie chciałam osadzić opowieść Gelato – tłumaczy w poście z fragmentem klipu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Iga (@iga_lis)

– Od tysiąca i kilkudziesięciu dni (heh) z dumą obserwuje, ile serca Filip wkłada w tworzenie nowego materiału. Cieszę się, że mogłam dorzucić cegiełkę od siebie do tego bardzo ważnego dla mnie projektu – dodała. W komentarzach posypały się pochwały od internautów.

Klip do Gelato, autorstwa Igi Lis i Mateusza Dziekońskiego, dostępny jest już na kanale Taco Hemingwaya.

– “Gratulacje Igi, Fifi & ekipa! Pięknie uchwyciliście wakacyjną nostalgię i nasz polski, nadmorski folklor”, “Iga, jest pięknie! Świetna robota, miło popatrzeć na coś świeżego”, “Przepiękny jest to obrazek! Gratuluje” – czytamy. – Dziękuję Iguś – napisał Taco Hemingway.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *