Maria Winiarska ubolewa nad swoją emeryturą. Podała kwotę. “Żałosne”

Maria Winiarska ostatnio wypowiedziała się na temat swojej emerytury. Aktorka przyznała, że mimo ciężkiej pracy i odprowadzania niemałych składek, nie może liczyć na wysokie świadczenie. Ile pieniędzy otrzymuje od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych?

Maria Winiarska – kariera

Maria Winiarska urodziła się 19 kwietnia 1951 roku w Skierniewicach. W 1973 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Zadebiutowała w 1974 roku rolą w serialu “Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna”. Przez dużą część kariery gwiazda współpracowała z siostrą Barbarą, z którą tworzyły duet Siostry Winiarskie. Skończyły współpracę, gdy Barbara urodziła dziecko i wycofała z życia zawodowego.

Widzowie kojarzą Marię Winiarską także z kultowej komedii “Miś”, gdzie wcieliła się w charakterystyczną postać spikerki na lotnisku. Znana jest również z wielu seriali, w tym np. “Na Wspólnej”. Aktorka jest bardzo aktywna w sieci, jej konto na Instagramie obserwuje prawie 137 tys. osób.

Maria Winiarska o emeryturze

Maria Winiarska często udziela wywiadów, nie unikając odpowiedzi na trudne pytania. Tym razem wypowiedziała się na temat emerytury. Aktorka ubolewa nad stawkami.

– Przez pół wieku ciężko pracowałam na scenie i na planach filmowych, załapałam się jeszcze na emeryturę estradową, bo występowałam na estradzie z moją siostrą. Ile dostaję? Tysiąc sto złotych. Całe życie płaciłam składki ZUS i były to dla mnie duże składki – powiedziała w rozmowie z “Faktem”.

– Emerytury gwiazd są żałosne. A w dodatku wylewa się na artystów straszny hejt, a przecież wielu z nas płaciło składki – dodała.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *