3-latek potrącił matkę samochodem. “Przygniótł do barierki”

W Wałbrzychu doszło do niecodziennej sytuacji. 30-latka przyjechała na parking jednego z marketów. Zostawiła kluczyki w pojeździe i wyszła z auta. Wtedy jej 3-letni syn przeskoczył na siedzenie kierowcy, uruchomił pojazd i potrącił matkę. Policja poinformowała o kulisach zdarzenia.

Wypadek w Wałbrzychu

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 30-latka nie posiadała uprawnień do prowadzenia auta, a mimo to wsiadła za kółko. W piątek 13 października około godziny 13:00 na parkingu przy ul. Długiej w Wałbrzychu kobieta zaparkowała samochód pod marketem. Opuściła pojazd, ale w środku znajdowały się kluczyki. Jej syn siedział z tyłu, jednak kiedy został sam, przeskoczył na przednie siedzenie. 3-latek usiadł za kierownicą i uruchomił auto.

– W tym momencie samochód gwałtownie ruszył do przodu i prawą stroną przygniótł 30-latkę do barierki znajdującej się przy latarni parkingowej – przekazał na stronie internetowej wałbrzyskiej policji kom. Marcin Świeży, oficer prasowy Komendanta Miejskiego.

Trzylatek potrącił matkę

30-latka nie doznała groźnych dla jej życia obrażeń ciała. Kiedy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, sporządzili dokumentację procesową z tego zdarzenia. O losie kobiety zadecyduje teraz sąd.

– Przy okazji tego zdarzenia przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę pojazdu, odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów prawa, a jeżeli nie posiadamy uprawnień po prostu nie wsiadajmy “za kółko” – podkreślił oficer prasowy kom. Marcin Świeży.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *