Chciał pomnożyć oszczędności, stracił milion złotych

56-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, który chciał zainwestować pieniądze za pośrednictwem strony brokerskiej, stracił 920 tysięcy złotych. Gdy chciał korzystać z usług kancelarii prawnej, stracił kolejne 100 tysięcy.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

Policjanci niemal każdego dnia odnotowują przypadki oszustw dokonanych przez internet. Sposoby działania oszustów są bardzo zróżnicowane. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu bydgoskiego. Mężczyzna chciał zainwestować pieniądze za pośrednictwem strony brokerskiej oferującej powielenie oszczędności. Okazało się jednak, że w sieci trafił na stronę oszustów. Wyłudzano od niego pieniądze, podszywając się pod doradców inwestycyjnych czy maklerów giełdowych.

Od września 2022 roku do połowy października bieżącego roku 56-latek stracił w ten sposób ponad 920 tysięcy złotych.

Poszkodowany, gdy chciał skorzystać z usług kancelarii prawnej mającej działać na Śląsku, również skontaktował się z nią przez internet. Wtedy dokonano drugiego oszustwa, na kwotę 100 tysięcy złotych.

31 października mężczyzna zgłosił się na policję, opowiadając o oszustwach, których padł ofiarą.

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy apeluje:

Nie należy udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta. Nie powinno się także otwierać przesłanych linków, nie znając ich zawartości oraz instalować dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Zwłaszcza jeśli wymaga tego rzekomy „doradca” inwestycyjny. Nie należy autoryzować przelewów, których sami nie wykonujemy. Nie należy również ufać ofertom mówiącym o dużych zyskach z zainwestowanych pieniędzy w krótkim czasie za pośrednictwem stron brokerskich, czy osobom podającym się za doradców inwestycyjnych czy maklerów giełdowych.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *