Jest asystentką ginekologa. Po stosunku pamięta o prostej czynności

Taylor Passero jest certyfikowaną położną i asystentką ginekologa. W swoich mediach społecznościowych często dzieli się poradami dotyczącymi zdrowia. Ostatnio wskazała cztery rzeczy, których żadna kobieta, nigdy nie powinna robić.

W internecie można znaleźć wiele porad na temat zdrowego stylu życia, sposobów na oszczędzanie czy sprytne triki w domu. Czasami trafiamy na wskazówki, które w naszym przypadku w ogóle się nie sprawdzą.

Jednak jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, to nigdy nie należy ich lekceważyć – zwłaszcza jeśli mówią o nich doświadczeni specjaliści. Taylor Passero pracuje na oddziale ginekologiczno-położniczym. Ostatnio za pośrednictwem TikToka zdradziła, jakich czterech rzeczy nie zrobiłaby jako kobieta.

Siłownia i aktywność fizyczna, a zdrowie intymne

Jako pierwszą rzecz, specjalistka wymieniła higienę po siłowni. Kobieta przestrzega, przed noszeniem obcisłych i spoconych legginsów po aktywności fizycznej. Wyjaśnia, że po ćwiczeniach najlepiej jest wziąć prysznic, a następnie zmienić ubranie.

– To prosty sposób, aby zarazić się infekcją bakteryjną i przyczynić się do zakażenia drożdżakami – wyjaśniła Passero.

Drożdżaki rozwijają się w ciepłym i wilgotnym środowisku i mogą doprowadzić do bakteryjnego zapalenia pochwy. Ciasne i spocone ubrania są więc idealnym warunkiem na powstawanie infekcji.

Oprócz tego specjalistka zaznaczyła, że higiena intymna jest niezwykle ważna, jednak warto zwrócić uwagę na produkty, których używamy.

– Nigdy nie użyłabym płynów i mydeł zawierających substancje zapachowe. W podróż zawsze zabieram ze sobą własne produkty kosmetyczne. Te z dodatkiem olejków zapachowych, mogą podrażniać suchą skórę – wytłumaczyła.

Taylor Passero dodała, że niezależnie, czy są to mydła, płyny czy spraye – mogą przyczyniać się do podrażnień pochwy i sromu.

W wakacje wiele kobiet o tym zapomina

Ekspertka twierdzi, że trzecią rzeczą, o której stara się pamiętać, jest zbyt długie noszenie wilgotnego kostiumu kąpielowego. Ostrzega także inne kobiety przed tą ważną rzeczą. Mokry strój kąpielowy także jest czynnikiem, który prowadzi do rozwoju bakterii i powoduje infekcje.

Ostatnią rzeczą, do której odniosła się tiktokerka, jest oddawanie moczu po seksie. Wciąż niewiele osób wie, że po stosunku warto skorzystać z toalety.

– Sikanie po seksie może wypłukać z cewki moczowej bakterie wprowadzone podczas stosunku – wyjaśniła.

Kobieta dodała, że nie jest to niezawodny sposób na zapobieganie zakażeniom układu moczowego, ale wciąż w wielu przypadkach skuteczny i warty przetestowania.

@gyno_girls Here are four things I would never do as a PA working in OB/GYN… 1. Stay in sweaty leggings after the gym. 2. Use different soaps while on vacation. 3. Stay in a wet bathing suit for long periods of time. 4. Not pee after intercourse. #womenshealth #obgyn #femininehealth #femininehygiene #uti #yeastinfection #femininehygieneproducts ♬ Paint The Town Red (Instrumental) – Doja Cat

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *