Wrzuć do zlewu i odkręć kran. Odpływ będzie jak nowy

TikTok to kopalnia trików z niemal każdej dziedziny. Ogromną popularnością cieszą się proste sztuczki dotyczące makijażu czy mody, taniego podróżowania, ale również zwykłych domowych czynności, na przykład sprzątania. Jedna z nich jest wyjątkowo zaskakująca.

Sprzątanie kuchni nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Jest jednak obowiązkowe, jeśli chcemy zachować higienę i nie narażać się na nieprzyjemną woń oraz na chorobotwórcze zarazki. Szczególnie ważne jest regularne odtykanie i czyszczenie odpływu – zatkane rury sprawiają, że woda nie może swobodnie spływać.

Jak wyczyścić odpływ? Użyj lodu

Jak skutecznie wyczyścić odpływ? Wszyscy znamy chemiczne, sklepowe środki, które nadają się do tego celu. Są one jednak drogie i mało ekologiczne. Znacznie lepiej wykorzystać domowe, naturalne sposoby. Okazuje się, że do jednego z nich wystarczą tylko kostki lodu.

Tę metodę na dokładne wyczyszczenie zlewu i odpływu pokazała tiktokerka @stephyroc99. Jej trik okazał się prawdziwym viralem, a film obejrzano już ponad 11,5 miliona razy. Na czym polega sztuczka? Należy po prostu wrzucić sporo kostek lodu do zlewu i następnie odkręcić kran, aby komora wypełniła się wodą. W opublikowanym nagraniu widać, że zaledwie po kilku sekundach kostki lodu przytykają odpływ, a woda cofa się, zabierając ze sobą nieczystości znajdujące się w rurach.

Jak odetkać odpływ? Domowe metody

To nie jest jedyny sposób na wyczyszczenie odpływu. Według innego triku wystarczy wlać do odpływu łyżeczkę płynu do naczyń, a następnie wsypać pół szklanki sody oczyszczonej i na koniec zalać dwiema szklankami octu. Całość przykrywamy ściereczką i czekamy 10 minut. Spłukujemy wszystko dużą ilością gorącej wody.

Skuteczną, sprawdzoną metodą jest też wykorzystanie samej sody i octu. Mieszamy je w proporcji 1:1, na przykład pół szklanki sody oczyszczonej, którą zalewamy połową szklanki octu. W tym wypadku również przykrywamy odpływ i zostawiamy na około 15 minut, a następnie zalewamy dużą ilością gorącej wody. W odtykaniu rur sprawdzi się też aspiryna – wystarczy wrzucić do odpływu dwie tabletki i zalać je szklanką octu.

@stephyroc99 #answer to @spidermark790 ♬ original sound – Rochelle 💟🌸

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *