Skrytykowała matki i wdała się w ostrą dyskusję z fanami. “Czy to moja wina, że masz dziecko?”

Blanka Lipińska podzieliła się z internautami swoimi spostrzeżeniami na temat matek, dla których posiadanie potomstwa jest usprawiedliwieniem wyładowywania negatywnych emocji na obcych ludziach. Część fanów nie zgodziła się jednak z przekazem autorki erotyków. Krytyka, na którą pozwoliła sobie celebrytka, wywołała w sieci burzę.

Blanka Lipińska wypomina matkom brak kultury

Na InstaStories Blanki Lipińskiej pojawiła się wypowiedź, w której autorka “365 dni” negatywnie oceniła zachowanie wielu matek. Zdaniem pisarki niektóre z nich roszczą sobie prawo do tego, by obcy ludzie akceptowali ich nieuprzejmość i usprawiedliwiali niekulturalne zachowanie posiadaniem dziecka. Celebrytka jasno przeciwstawiła się takiemu zjawisku społecznemu i zaznaczyła, że macierzyństwo jest wyborem, a uprzywilejowania z niego wynikające – zbyt często wykorzystywane i źle interpretowane.

– Ja rozumiem, że matki małych dzieci są sfrustrowane, rozumiem, że jest wam ciężko, ja wszystko rozumiem. Nie jestem matką i wydaje mi się, że same zdecydowałyście się na to, żeby mieć to dziecko. Wiadomo, że człowiek nie ma pojęcia, dopóki go to nie spotka. W teorii to wszystko rozumiem, natomiast uważam, że matki nie powinny frustracji swojej wyładowywać społecznie, na przykład w kolejkach do kas i mieć pretensji do całego świata, że one mają dziecko. Ale czy to jest moja wina, naprawdę, że Ty masz to dziecko? – zapytała gwiazda.

Nie musisz swojego złego humoru wyładowywać na mnie ani na nikim innym (…) Ta twoja frustracja to jest tylko nieumiejętność radzenia sobie z własnym gniewem
– dodała Blanka Lipińska.

Ostra dyskusja wokół wypowiedzi Blanki Lipińskiej

Klarowne stanowisko Blanki Lipińskiej jest szeroko komentowane w sieci i spotyka się zarówno ze zrozumieniem, jak i z krytyką. Internauci prześcigają się w wysyłaniu do celebrytki wiadomości prywatnych, by wyrazić swoje zdanie.

– Temat was rozgrzał, widzę. Powiem tylko, że cieszę się z odzewu niemal samych matek, cieszę się, że jesteście “normalne”, i cieszę się, że mówicie “nie” takiemu zachowaniu. […] Ja nie wchodzę do sklepu i nie krzyczę, że mam chory kręgosłup, bo kogo to obchodzi – wyjaśniła pisarka.

Gwiazda zaznaczyła także, że jednak “część ludzi dalej nie kuma” przekazu opublikowanej na InstaStories wypowiedzi. – Ja nie o rodzicielstwie mówię, a zwyczajnie o braku kultury usprawiedliwianym faktem posiadania dzieci – wytłumaczyła. – Wiecie, co mnie zadziwia? Rozgrzeszanie zdrowych ludzi z ich postępowania. “Zrozum tę matkę”. “Ona ma ciężko”. “Ona ma dziecko”. A ja zapytam: “I co z tego?”. A ja mam dziś okres, wszystko mnie boli, szaleją mi hormony i mi niedobrze, spałam tylko trzy godziny, zbiłam ulubiony kubek i bolą mnie plecy. Czy kogoś to obchodzi? – zapytała retorycznie.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *