Przeszła m.in. sepsę, długą rehabilitację i nerwicę lękową. Dziś ma 11 lat i tańczy na szarfach

11-letnia Lenka Jagiełło twierdzi, że taniec odmienił jej życie. Inspirację, by rozpocząć przygodę z tą artystyczną formą akrobatyki, zaczerpnęła dzięki zdjęciu, które w social mediach opublikowała Martyna Wojciechowska. Na fotografii widać było, jak córka podróżniczki ćwiczy w domu na zaczepionych do sufitu szarfach. – Koleżanka wówczas mówi: “Lenka, ty byś się nadała do tego idealnie” – komentuje mama 11-latki.

11-letnia Lena Jagiełło i jej przygoda z tańcem na szarfach

Lena Jagiełło nigdy wcześniej nie miała styczności ani z tańcem, ani z akrobatyką. Dziewczynka posiadała natomiast naturalny dryg do wyrażania ekspresji ciałem, co było zauważalne już na pierwszym treningu z szarfami.

– Pojawiła się taka mała Lenka. Zobaczyłam, że ona już właściwie robiła szpagat, już robiła gięcia. Podeszłam do do mamy zapytać, czy ona już coś wcześniej ćwiczyła. Pani Agnieszka mówi, że nie, że to jest jej pierwszy trening, więc ja byłam bardzo zdziwiona, że ma takie zdolności i widząc tę iskrę w oczach, i to zawzięcie, wiedziałam, że może naprawdę daleko zajść – opowiada w materiale Dzień Dobry TVN trenerka Olena Hawran.

Problemy zdrowotne Leny Jagiełło

Jak zaznacza mama Leny Jagiełło, dziewczynka przez pierwsze lata życia zmagała się z licznymi problemami zdrowotnymi.

– Miała trudny start. Poród po terminie, niedotlenienie, posocznica, czyli sepsa. Jej gałki oczne latały naokoło. Serduszko pracowało w nieregularnym rytmie. Była to walka o jej życie. Jak wychodziłyśmy ze szpitala, lekarz podszedł do mnie i powiedział: “Pani córka dała mi nieźle popalić, ale jeżeli sobie z tym poradziła, to osiągnie dużo”. Konsekwencją tego nieszczęsnego porodu były dwa lata intensywnej rehabilitacji – opowiada pani Agnieszka Jagiełło.

Zatroskana matka wspomniała również o objawach somatycznych, z którymi borykała się jej córka. Lena chorowała bowiem na nerwicę lękową. Dziś jednak 11-latka może pochwalić się świetnymi wynikami w tańcu, który odmienił jej życie.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *