Mężczyzna zaginął 10 lat temu. Odnaleziono go w Grecji. “On nie jest człowiekiem, nie jest ojcem”

Pochodzący z Włoch Adamo Guerra w 2013 roku zniknął, wcześniej zostawiając swojej rodzinie list. Spisane słowa pożegnania trafiły do żony, dwóch córek i najbliższego kolegi. Służby uznały, że mężczyzna po wyjściu z domu wsiadł na prom do Grecji, z którego wyskoczył do morza. Teraz został odnaleziony cały i zdrowy.

Zaginiony w 2013 roku został odnaleziony

W 2013 roku Adamo Guerra zniknął, pozostawiając dwie córki, żonę, Raffaelle Borghi, z którą był w separacji, rodziców i przyjaciół. Mężczyzna napisał wówczas list pożegnalny do najbliższych.

– Niestety nadszedł czas, by to zakończyć. Postaram się zrobić dobrze ten ostatni krok, by zaoszczędzić wam bólu z pogrzebem – napisał 45-latek w liście do swoich rodziców. Korespondencję o zbliżonej treści zostawił pozostałym bliskim. Dodał, że ma długi u niebezpiecznych ludzi i nie chce sprawiać kłopotów.

Jak zaznacza dziennik “Corriere della Sera”, od momentu wyjścia z domu mężczyzna nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. Służby z Bolonii w 2014 roku zakończyły śledztwo i jako najbardziej prawdopodobną przyczynę uznał rzucenie się do morza z promu płynącego do Grecji. Żona zaginionego wielokrotnie była wzywana na przesłuchania, gdzie okazywano jej zwłoki czy ubrania odnalezione na brzegu, ale nigdy nie rozpoznała ich jako należących do Guerry,

Dziennikarz odnalazł zaginionego w Grecji

Adamo Guerra został odnaleziony w Grecji po 10 latach od momentu zostawienia pożegnalnego listu swoim najbliższym. Spotkał się z nim włoski dziennikarz, a kiedy mężczyzna zorientował się, że to reporter programu “Chi l’ha visto?”, zakończył rozmowę słowami: “Wyłącz wszystko i odejdź!”.

Pierwsze przesłanki o tym, że mężczyzna żyje, pojawiły się rok temu, kiedy jego żona chciała dopełnić formalności rozwodowych. Mecenas wówczas odkrył, że Adamo Guerra został zarejestrowany w greckim systemie dla osób pochodzących z Włoch. – On nie jest człowiekiem, nie jest ojcem – powiedziała o mężu Raffaella Borghi. – Nasza starsza córka urodziła niedawno dziecko. Został dziadkiem, a nawet o tym nie wie – wyznała.

Adamo Guerra może odpowiedzieć za uchylenie się od obowiązku utrzymywania swoich dzieci, jego córki mogą też wnosić o odszkodowanie za straty moralne. Nie poniesie natomiast kary za niepotrzebne działania służb, bo ta sprawa przedawniła się po czterech latach.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *