Tak turystki ubrały się w Tatry. Groźna moda i głupota w jednym

Nie da się ukryć, że dla niektórych osób modna stylizacja jest bardzo ważnym aspektem podróży. Czasem jednak atrakcyjny strój może przyczynić się do uszczerbku na zdrowiu, zwłaszcza w warunkach górskich. Wszystko wskazuje na to, że zupełnie nie wzięły tego pod uwagę dwie turystki, wybierając się nad Morskie Oko w popularnych ostatnimi czasy śniegowcach. Nie dość, że naraziły się na poważną kontuzję, to stały się również pośmiewiskiem w sieci.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym dwie turystki nie tylko zaprezentowały swój strój na trasę do Morskiego Oka, ale także przed obiektywem przekonały się o jego felernej funkcjonalności. Nagranie zamieszczone na TikToku jest dowodem na to, że stylowy wygląd nie powinien być najważniejszy podczas wycieczki w Tatry.

Turystki w moon bootsach. Najmodniejsze zimowe buty zdecydowanie nie nadają się na wycieczki po górach

W zimowej szafie miłośniczki mody nie może zabraknąć popularnych ostatnimi czasy śniegowców. Moon boots, bo właśnie o nich mowa, to jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek obuwniczych na świecie. Inspiracją do jej powstania było lądowanie Apollo 11 na księżycu. Choć niewątpliwie dzięki wysokim, ocieplanym butom turystki w drodze do Morskiego Oka nie mogły narzekać na odmrożenia stóp, ich funkcjonalność na oblodzonej drodze pozostawia wiele do życzenia.

Mimo iż szlak wiodący nad Morskie Oko nie należy do najbardziej zaawansowanych, dwie turystki ze Śląska, które ponad własne bezpieczeństwo i komfort wyprawy wybrały modę, przekonały się na własnej skórze, że bez odpowiedniego przygotowania – w tym odpowiedniego obuwia – można przysporzyć sobie i innym wielu kłopotów. Choć moon boots cieszą się sporym uznaniem, ze względu na płaskie podeszwy nie są najlepszym wyborem na górskie szlaki.

@euforiia_ Walka o przetrwanie😅🙈 #zakopane #mountains #morskieoko ##dc##foryou##dlaciebie##foryoupage##moonboots##viral##friends ♬ Funny Song – Cavendish Music

Materiał udostępniony przez jedną z głównych bohaterek nagrania szybko stał się hitem w sieci, zdobywając blisko pół miliona odsłon. O swoich spostrzeżeniach internauci nie omieszkali poinformować w komentarzach pod filmikiem. Wielu z nich nie przebiera w słowach, nie zostawiając na dziewczynach suchej nitki.

– Ludzie nigdy się nie naucza, że w góry zakłada się odpowiednie do tego obuwie. To nie ma ładnie wyglądać, tylko ma być bezpieczne! – zauważa jedna z użytkowniczek sieci.

– Właśnie dlatego za ewentualną akcję ratowniczą GOPRu powinien być wystawiony rachunek. To by się nauczki ludzie odpowiedzialności – dodaje inny komentujący.

– Ale moon bootsy to są idealne śniegowce. Słowo klucz- śniegowce. Nie lodowce. Na lód w góry tylko trekingi – pisze kolejna internautka.

Choć autorka nagrania zapewnia, że udostępniła je w celach humorystycznych i stara się odpowiadać w kulturalny sposób na większość komentarzy, nie da się ukryć, że wraz z koleżanką miała więcej szczęścia niż rozumu. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w górach powinno być obowiązkiem każdego turysty, który wybiera się na szlak, o czym bezustannie przypominają chociażby ratownicy górscy.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *