Pijana babcia spacerowała z 4-letnią wnuczką. “Zataczała się, nie mogąc utrzymać równowagi”

Pijana babcia poszła na spacer z 4-letnią wnuczką. Nietypowe zachowanie kobiety zwróciło uwagę jednego z przechodniów. 52-latka została zatrzymana przez straż miejską, a dziecko przetransportowano do matki.

Pijana 52-latka opiekowała się wnuczką

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 grudnia w Toruniu. Jeden z przechodniów zauważył kompletnie pijaną 52-latkę z małym dzieckiem. Zaniepokojony tym niecodziennym widokiem mężczyzna, postanowił zawiadomić o sytuacji znajdujących się w pobliżu strażników miejskich.

Mundurowi ruszyli we wskazanym im kierunku. – Kobieta zwróciła uwagę przechodnia, ponieważ idąc z dzieckiem, zataczała się, nie mogąc utrzymać równowagi – tłumaczył Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu.

Babcia przed spacerem z wnuczką wypiła wódkę

W trakcie rozmowy ze strażnikami 52-latka przyznała, że wypiła przed spacerem pół litra wódki. Strażnicy zatrzymali kobietę, a jej 4-letnią wnuczkę przetransportowano do matki. Jak czytamy na portalu ototorun.pl, osoba opiekująca się dzieckiem do lat 7 i dopuszczająca do jej przebywania w niebezpiecznych okolicznościach podlega karze grzywny lub nagany.

Kodeks karny wskazuje natomiast, że za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo grozi nawet pięć lat więzienia. – Dalsze czynności względem babci prowadzi policja – poinformowała Straż Miejska w Toruniu.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *