Marcin Gortat w żałobie. “Spoczywaj Januszku w pokoju”

Nie żyje Janusz Gortat. Ojciec Marcina Gortata, legenda polskiego boksu, a także dwukrotny brązowy medalista w wadze półciężkiej zmarł w wieku 75 lat. Informację o jego śmierci przekazał dziennikarz, Andrzej Kostyra.

Janusz Gortat – kim był?

Janusz Gortat był prawdziwą legendą polskiego boksu. Ten wybitny pięściarz, dwukrotnie stanął na olimpijskim podium – w 1972 roku w Monachium i w 1976 w Montrealu. Co więcej, Gortat mógł pochwalić się także wicemistrzostwem Europy w 1973 roku.

To nie koniec sportowych sukcesów. Janusz Gortat był także sześciokrotnym indywidualnym i drużynowym mistrzem Polski. Sportowiec znany był nie tylko z doskonałej techniki, ale także z mistrzowskiej walki defensywnej.

Bokser po zakończeniu kariery, swoją miłością i pasją do sportu zaczął się dzielić, jako trener Legii Warszawa. Jego wychowankami byli m.in.: Andrzej Gołota i Tomasz Adamek.

Mistrzowskie umiejętności Gortata zostały docenione wyjątkowymi wyróżnieniami – w 1972 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2007 otrzymał Nagrodę im. Aleksandra Rekszy.

Janusz Gortat nie żyje

Janusz Gortat zmarł 19 grudnia w wieku 75 lat. O śmierci sportowca poinformował dziennikarz oraz komentator sportowy Andrzej Kostyra.

– Dzisiaj zmarł wielki polski bokser Janusz Gortat. Urodzony 5.11.1948. Dwukrotny brązowy medalista olimpijski w wadze półciężkiej (Monachium 1972 i Montreal 1976). Srebro ME 1973. Sześciokrotny mistrz Polski indywidualny i sześciokrotny drużynowy z Legią Warszawa. 317 walk. 272 zwycięstwa, 7 remisów i 38 przegranych. Spoczywaj Januszku w pokoju – przekazał.

Informację o śmierci pięściarza potwierdził manager jego syna, Marcina.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *