8-latek z raną postrzałową błąkał się po ulicy. “Najprawdopodobniej doszło do zranienia przy użyciu wiatrówki”

Dziecko z raną postrzałową trafiło do bydgoskiego szpitala. Okoliczności wypadku ustala policja, o sprawie poinformowano też prokuratora. Istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś strzelał do 8-latka z wiatrówki.

Dziecko z ranami postrzałowymi

W niedzielę, 30 lipca około godziny 21:00 anonimowa osoba poinformowała policję o nietypowym zdarzeniu. Na Szwederowie w Bydgoszczy przechadzało się dziecko ranne od postrzału.

Jak podaje portal bydgoszcz.wyborcza.pl, chłopiec skarżył się na ból ręki. Na miejscu natychmiast zjawił się karetka oraz funkcjonariusze.

– W niedzielę otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące tego, że do szpitala dziecięcego trafił ośmioletni chłopiec z obrażeniami lewego przedramienia. Wskazywały one na to, że najprawdopodobniej doszło do zranienia chłopca przy użyciu wiatrówki – przekazał mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Bydgoszcz. 8-latek z raną postrzałową błąkał się po ulicy

Policja wciąż ustala, jakie były okoliczności wydarzenia. Pomocny może być jeden szczegół. Z ramienia 8-latka wyjęto śrut. To może wskazywać, że został postrzelony wiatrówką.

– W wyniku przeprowadzonego przez lekarzy zabiegu, został zabezpieczony metalowy element przypominający śrut od wiatrówki. Prowadzimy czynności w kierunku uszkodzenia ciała chłopca – dodał mł. asp. Krzysztof Bratz.

O sprawie został poinformowany prokurator. Powołano również specjalistę biegłego z dziedziny balistyki.

– Prowadzimy czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności w tej sprawie – podsumował policjant.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *