Włóż ziemniaki do butów- będziesz zaskoczony efektem

Według ekspertów korzyści z ziemniaków są niewątpliwe, ponieważ zawierają kwas askorbinowy (witaminę C), który jest niezbędny dla ludzi. Tak więc 1 kg surowych ziemniaków dostarcza osobie 80-100 mg kwasu askorbinowego. Oprócz witaminy C ziemniaki mają niezbędne witaminy B6, B2 i B3.

Korzystne właściwości ziemniaków są od dawna stosowane przez lekarzy. Tak więc za pomocą surowego soku ziemniaczanego można poprawić stan pacjentów cierpiących na zapalenie żołądka, wrzód żołądka i dwunastnicę.

Ale niewiele wie, że ziemniaki mogą być używane nie tylko do bezpośredniego celu żywieniowego.

Zainteresowani zaczęli wkładać ziemniaki do butów.  Dlaczego?

Zdarza się, że kupując nowe buty, dochodzimy do wniosku, że źle dobraliśmy rozmiar. Nie zawsze jest możliwa wymiana.

Można zatem myć nogi z bólu we krwi lub wypróbować metody staroludowe. Tutaj często używane są wełniane skarpetki. Ale ta metoda rozbicia butów nie może być uznawana za idealną.

Wtedy na ratunek przychodzi zwykły ziemniak. Niewiele osób wie, że ziemniaki mają wspaniałe właściwości, które pomogą rozciągnąć parę butów.

Jak to działa? Chodzi o wilgoć, która przyczynia się do rozciągania skóry. Pozostaw ziemniaki w butach na noc. W tym czasie ziemniaki wyschną, a wilgoć wchłonie się w skórę i sprawi, że będzie bardziej miękka i elastyczna.

Aby to zrobić, obierz dwa ziemniaki o odpowiedniej wielkości. Następnie ziemniaki należy owinąć gazetą lub ręcznikiem papierowym. Tutaj ważne jest, aby znać miarę.

Owinięte ziemniaki należy włożyć do butów, które należy przy tym nieco rozciągnąć. Zostaw to wszystko na noc. Ta metoda z łatwością pomoże Ci rozciągnąć buty. Ponadto ziemniaki doskonale usuwają zapachy.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *