Pobite 1,5-roczne dziecko w szpitalu. “Postępowanie przeciwko osobom podejrzanym o znęcanie się”

18-miesięczny chłopczyk z poważnymi obrażeniami trafił do szczecińskiego szpitala. Zdaniem lekarzy nad dzieckiem ktoś mógł się znęcać. Sprawę wyjaśnia prokuratura. Matka malucha i jej konkubent zostali aresztowani.

Szczecin. Pobite dziecko w szpitalu

1 czerwca do szpitala w Szczecinie trafiło 18-miesięczne dziecko z Pyrzyc. Taką wiadomość przesłano na adres Kontaktu 24. – Lekarz po zrobieniu tomografii i badaniu stwierdził, iż dziecko było maltretowane i było z licznymi obrażeniami na ciele i krwiakami w główce – napisał anonimowy internauta. W tej sprawie dziennikarze tvn24.pl skontaktowali się z policją, ta odesłała ich do prokuratury.

– Prokuratura Rejonowa w Pyrzycach prowadzi postępowanie przeciwko osobom podejrzanym o znęcanie się nad małoletnimi dziećmi, nieporadnymi z uwagi na wiek, przez osoby zobowiązane do opieki nad nimi oraz o spowodowanie u jednego z dzieci obrażeń powodujących długotrwałą chorobę realnie zagrażającą życiu – poinformowała Monika Cruz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

– To czyny z art. 207 par. 1a kodeksu karnego w zbiegu z art. 160 par. 1 i 2 kodeksu karnego, w zbiegu z art. 156 par. 1 pkt 2 kodeksu karnego w związku z art. 11 par. 2 kodeksu karnego – dodała.

Podejrzani zostali zatrzymani.

Areszt dla opiekunów pobitego 1,5 rocznego chłopczyka

Monika Cruz przekazała, że zatrzymano dwie osoby, matkę dzieci i jej konkubenta. Do sądu skierowano wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

– Wniosek został uwzględniony. Trwa gromadzenie materiału dowodowego w przedmiotowej sprawie. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie są udzielane dalsze informacje w sprawie – zaznaczyła prokurator.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *