Kiedy mąż i teściowa dowiedzieli się, że przyszłe dziecko będzie miało problemy zdrowotne, zachowali się jak najbardziej podle.

Iwona wyszła za mąż w wieku dziewiętnastu lat. Teściowa otaczała ją wielką troską i uwagą. Zmuszała syna do spełniania najmniejszych życzeń żony. Podkreślała, że z niecierpliwością czeka na wnuki. Niebawem Iwona zaszła w ciążę. Jej mąż i teściowa nie odstępowali jej na krok. Chodzili razem do lekarza, sumiennie wykonując zalecenia lekarza. W szóstym miesiącu ciąży niespodziewanie dowiedzieli się, że serduszko dziecka nie jest w porządku. Lekarz Iwony zaproponował przerwanie ciąży, ale usłyszała od przyjaciółek, że w przerwanie zaawansowanej ciąży może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji. Ponadto, nie zgodziłaby się na to i tak. W tej decyzji podtrzymywali ją również matka i babcia. Jednak teściowa i mąż zachowywali się dziwnie. Dowiedziawszy się o stanie serca dziecka, nagle się zmienili, przestali się troszczyć i opiekować Iwoną. Mówili, że nie zamierzają opiekować się niepełnosprawnym przez całe życie. Iwona była bardzo zraniona i smutna. Budząc się następnego ranka, zobaczyła, jak jej mąż szybko pakował swoje rzeczy. Powiedział, że jedzie do matki. To był ostatni cios. Iwona była zrozpaczona. Dowiedziawszy się, że mąż odszedł od Iwony, matka i babcia od razu przyjechały do niej.

Największą pomocą dla Iwony była babcia. W najtrudniejszych chwilach była przy niej. Uspokajała wnuczkę, głaskała po głowie, mówiła, że diagnoza może się nie potwierdzić. Lekarze sami nie wiedzą na sto procent. Więc możliwe, że wszystko będzie dobrze i nie ma powodu zawczasu się niepokoić. Ona i matka będą zawsze obok, bez względu na okoliczności.

Dziecko przyszło na świat w terminie. Zabrali je na badania do specjalistycznego szpitala dziecięcego. Następnego dnia lekarze przynieśli dziecko i powiedzieli, że z serduszkiem jest wszystko w porządku, ale czasami trzeba wykonywać badania kontrolne.
Następnego ranka, podchodząc do okna, Iwona zobaczyła męża i teściową. Stali z torbami pod szpitalem, ale Iwona nie chciała ich widzieć.

Kiedy Iwona z synkiem zostali wypisani, w domu pojawił się jej mąż i błagał o wybaczenie. Iwona w końcu uległa i mąż wrócił do domu. Żyli jak dawniej, chociaż w sercu Iwony pozostał niesmak minionej sytuacji.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *