Teściowa poprosiła o przydzielenie jej grządki. Barbara i Piotr nie odmówili jej, ale podczas zbiorów czekała ich „niespodzianka”.

Kiedyś Anton chciał świętować swoje urodziny na wsi, ale matka mu zabroniła. Powiedziała, że dacza nie jest na wakacje, trzeba sadzić rośliny i pracować na daczy. Pracowali tam, ale nigdy nie widzieli żniw. Zabrała wszystko na rynek, a pieniądze zabrała tylko dla siebie. Anton miał już tego wszystkiego dość. Anton i jego żona kupili daczę i teraz sami o wszystkim decydowali.
Ale podczas zbiorów, czekało ich ogromne zaskoczenie.

Pewnego razu Piotr planował świętować swoje urodziny na działce na wsi, ale jego matka się sprzeciwiła. Twierdziła, że działka służy do pracy, nie do świętowania – trzeba tam sadzić rośliny i zbierać plony. Pracowali tam ciężko, ale nigdy nie mieli okazji cieszyć się ze swoich zbiorów. Teściowa zabierała wszystko na targ, a pieniądze z ich sprzedaży trzymała tylko dla siebie. Piotr miał już tego wszystkiego dość. Wraz z żoną, Barbarą, kupili własną działkę i teraz sami decydowali o wszystkim.

– Dlaczego sprzedałaś swoją działkę? – zapytał Piotr.
-Ania chce kupić samochód, musiałam jej pomóc – odpowiedziała matka.
(Ania to młodsza siostra Piotra, była już zamężna, miała własną działkę i duże mieszkanie w mieście.)
-To idź i sadź na działce Ani. Co my mamy do tego? – zasugerował Piotr.
-Ona nawet nie pozwala mi się zbliżyć tam zbliżyć – odpowiedziała. – Posadziła tam kwiaty i dba o nie. Zobaczyłam, że u niej rosną chwasty, więc je wyrwałam i zasadziłam zioła, a okazało się, że to były jakieś cenne kwiaty. Po tym incydencie Ania zabroniła mi tam wchodzić. Proszę, przydzielcie mi grządkę.
– Nie, mamo, sprzedałaś działkę dla Ani, więc ją poproś o grządkę – odparł Piotr.

Barbarze było niezręcznie, że Piotr tak mówi do matki. Poprosiła go na osobności, aby przydzielił matce mały kawałek ziemi na końcu ogrodu. Piotr, znając swoją matkę, nie chciał się zgodzić, przewidując, że zacznie rościć sobie prawa do całej działki. Jednak ostatecznie Barbara go przekonała i teściowa otrzymała swój kawałek ziemi.
Wszystko szło dobrze, Piotr i Barbara pracowali na swoim kawałku, a teściowa na swoim. Nie oczekiwali od niej niczego, ale zauważyli, że ich warzywa zaczynają znikać. Okazało się, że teściowa nie tylko sprzedawała na targu swoje plony, ale także i ich.

Piotr ostrzegł matkę, żeby nie zbierała ich warzyw. Przecież nie sadzili ich po to, by potem musieć je kupować na rynku. Piotr jeszcze raz porozmawiał z matką i prosił, aby nie dotykała ich plonów. Ona jednak nie posłuchała. Zebrała wszystkie pomidory, nie zostawiając ani jednego dla nich. Potem dojrzały ogórki, papryka, kapusta – wszystko zniknęło tak jak poprzednie warzywa. Piotr był bardzo zły i domagał się, aby matka oddała mu pieniądze za sprzedane warzywa. Ale ona nie mogła ich oddać, ponieważ już przekazała je Ani na zakup samochodu. Piotr był wściekły, zaczął krzyczeć na matkę, a ona na niego, twierdząc, że nie zasłużyła na takie traktowanie. Nazwała Piotra skąpcem i samolubem. Barbara żałowała, że przekonała męża do przydzielenia matce grządki.

Kroplą przepełniającą czarę była sytuacja, kiedy po powrocie na działkę po tygodniu, odkryli, że wszystkie maliny z krzaków zniknęły. Mimo ostrzeżeń Piotra, jego matka nie wstydziła się zebrać wszystkich owoców. Piotr i Barbara zdecydowali się na zmianę zamków. Bez uprzedzenia matki, natychmiast wymienili zamki i wyjechali. Następnego dnia, matka wtargnęła do ich mieszkania wcześnie rano, krzycząc. Ale Piotr, nie słuchając jej wywodów, wyrzucił ją za drzwi.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *