Córka Romana Polańskiego w roli polskiej agentki. “To prawdziwa James Bond”

Centrum Bystrzycy Kłodzkiej zamieniło się we francuskie zbombardowane miasteczko, a to za sprawą międzynarodowej produkcji “Skarbek”. To pełna akcji opowieść o polskiej agentce brytyjskiego wywiadu Krystynie Skarbek. W roli głównej wystąpi Morgane Polanski. Kinga Burzyńska pojawiła się na planie, by sprawdzić, jak przebiegają prace nad filmem.

Morgane Polanski w roli Krystyny Skarbek

Produkcja “Skarbek” poświęcona jest życiu Krystyny Skarbek. To ulubiona agentka Winstona Churchilla, która pracowała dla brytyjskich służb specjalnym podczas II wojny światowej. Postać bez wątpienia wyjątkowa, jednak wciąż przez wielu nieznana.

Krystyna Skarbek to prawdziwa James Bond, nie mogłam uwierzyć, że nic o tej kobiecie nie słyszałam. Zaczęłam czytać informacje na jej temat i tak poznałam tę niesamowitą historię. To były niesamowite emocje, gdy skończyłam czytać scenariusz powiedziała: “Wow!”. To co jest niesamowite w tej historii o Krystynie, to że ona dobrze znała swoje wartości. Dla mnie prawdziwym bohaterem jest ten, który może wszystko stracić w obronie tego za czym się opowiada. Ona dobrze wiedziała o co walczy – powiedziała naszej reporterce Morgane Polanski, która wcieliła się w postać słynnej agentki.

Córka Romana Polańskiego wyraziła także słowa uznania dla scenografii. – Gdy zobaczyłam to miasteczko po raz pierwszy, bardzo przypominało mi małe francuskie miasteczka, robi wrażenie, zwłaszcza ta górska sceneria wokół miasteczka, te wszystkie wąskie uliczki. Żałuję, że nie widziałam tego wcześniej – wyznała.

Producent Robert Chadaj przyznał, że przekształcenie Bystrzycy Kłodzkiej we francuskie miasteczko z czasów II wojny światowej nie było łatwym zadaniem.

To zasługa Pawła Jarzębskiego, naszego scenografa. Wybudowaliśmy 20 nowych witryn, w tym momencie przygotowujemy się do scen zbombardowanego miasteczka, dlatego mamy tutaj popalone witryny, mnóstwo gruzu. Do tej pory przyjechało 20 ciężarówek z gruzem, będzie ich więcej – stwierdził.

“Skarbek” – obsada

Nowy film o Krystynie Skarbek będzie obfitował w międzynarodowych aktorów, to między innymi: Morgane Polanski, Malcolm McDowell, Ingvar Sigurdsson i Frederick Schmidt. Nie zabraknie także polskich odtwórców, wystąpią Agata Kulesza i Piotr Adamczyk.

Scenariusz jest niesamowity, byłem pod wielkim wrażeniem, jak wszyscy bohaterowie znaleźli się w trudnej sytuacji i jak sobie z tym radzą. Dla mnie najważniejsze są ich emocje, oczywiście jest to film akcji, jest dużo scen walki, ale dla mnie najbardziej istotne są ich prywatne wątki i to co po walce – przyznał Frederick Schmidt, aktor znany między innymi z Mission Impossible.

Dlaczego reżyser, James Marquand zdecydował się na przedstawienie historii akurat Krystyny Skarbek? Tylko nam o tym opowiedział. Zobacz materiał wideo.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *