Kiedy Edyta i jej córka wróciły z wsi, mieszkanie było puste. Zaczęły się martwić, lecz nagle na stole zobaczyły notatkę. Edyta przeczytała ją i westchnęła. Tego dnia życie Edyty i jej córki Julki zmieniło się na zawsze.

Edyta i Julka wybrały się na wieś, aby odwiedzić babcię i dziadka. Rodzice Edyty mieszkali czterdzieści kilometrów od miasta. W drodze powrotnej, Julka zasnęła w samochodzie. Miała zaledwie siedem lat i przygotowywała się do rozpoczęcia szkoły. Kiedy przyjechały do domu, Edyta obudziła córkę. W mieszkaniu było niezwykle cicho. „Tato, jesteśmy już w domu!” – krzyknęła Julka, ale nikt nie odpowiedział.

Edyta zajrzała do pokoju i zobaczyła chaos. Na stole leżała notatka, w której mąż napisał, że pokochał inną i odszedł. Kiedy Edyta przeczytała to, łzy napłynęły jej do oczy. Julka widząc to zapytała: „Mamo, co się stało? Gdzie jest tata?” „Nic się nie stało, wszystko jest w porządku” – odpowiedziała Edyta. Postępowanie męża mocno zraniło ją, ale starała się utrzymać emocje na wodzy ze względu na córkę. Po odejściu męża, Edyta i Julka nie widziały go wcale. Edyta nie wniosła pozwu o rozwód. Może gdzieś głęboko w duszy, miała nadzieję na coś i nadal kochała swojego męża. Ale myśl o nim sprawiała ból w jej duszy, nie mogła mu wybaczyć zdrady.

Pewnego dnia zadzwoniła do niej bliska przyjaciółka. „Hej Edyta, widziałam twojego męża niedawno. Wyglądał bardzo słabo! Jego przyjaciel opowiedział mi o jego diagnozie, jak się ma?” Edyta była zaskoczona, nie wiedziała, że jej mąż jest chory. Natychmiast zadzwoniła do jego przyjaciół i dowiedziała się adres szpitala. Okazało się, że mąż zmyślił historię o innej kobiecie, aby zwolnić Edytę od obowiązku bycia przy nim podczas leczenia, które mogło nie przynieść efektów.

Gdy Edyta zobaczyła swojego męża, zapłakała. „Jakiż ty jesteś głupi. Takie trudności powinniśmy przechodzić razem!” Na szczęście, mąż wyzdrowiał.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *