Po porodzie pielęgniarki były w szoku. Kiedy pokazały dziecko młodej matce, ta odwróciła wzrok. Oto dlaczego.

Karetka przywiozła ją z dworca autobusowego. Towarzyszył jej policjant, ponieważ młoda kobieta próbowała uciec. Uspokoiła się jednak w szpitalu. Dziewczyna nie podała swojego nazwiska i nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Wstępne badanie nie wykazało niczego podejrzanego, wykonano niezbędne testy porodowe, a dziewczynę umieszczono w osobnej sali. Jej poród przebiegł gładko, a na świat przyszedł zdrowy i silny chłopiec. Ale kiedy dziecko zostało pokazane młodej matce, odwróciła się. “Było jasne, co się wydarzy” – dzieliły się pielęgniarki – “ponieważ nie powiedziała ani słowa o sobie. Biedny chłopiec…

Gdy tylko personel “uspokoił się” po jednej polaryzacji, musiał przygotować się na następną. Karetka przywiozła Olgę do szpitala ze skręconym karkiem. Nie reagowała i była w ciężkim stanie. Konieczne było ratowanie matki i podjęto decyzję o cesarskim cięciu. Operacja zakończyła się sukcesem dla matki. Ale dziecka nie udało się uratować. Personel chodził skulony… “To jest to, dziewczyny”, powiedziała pielęgniarka Tanya, “jedna z nich ma zdrowe dziecko, ale go nie potrzebuje. Druga straciła dziecko, którego pragnęła. Na tym świecie nie ma sprawiedliwości. Kiedy Olha dowiedziała się o stracie dziecka, zrobiła się biała… Dwa dni później do pokoju Olhy przyszła młoda kobieta:

– Urodziłam chłopca. Zdrowego. Ale dlaczego miałby mieć matkę włóczęgę? I tak mi go zabiorą. Wyślą go do sierocińca. Wiem, że będzie mu tam źle. Sama pochodzę z sierocińca. Ale może Bor sprowadził mnie do waszego miasta nie bez powodu. Chyba było to konieczne, chyba gryzłam ludzi dla ciebie. A ty będziesz dla niego dobrą matką. Zabierz go. Proszę… – Olya spojrzała na przybysza, jakby była wolna od Boga: – O czym ty mówisz? Jak można oddać dziecko? Odejdź, odejdź! Tego samego dnia młoda kobieta zniknęła ze szpitala. Następnego ranka Olha gruchała, siedząc przy łóżeczku dziecka. Olha i jej mąż płakali za chłopcem… Rzeczywiście, drogi Pana są tajemnicze.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *